Таку думку в інтерв’ю Громадському висловив експерт Інституту міжнародних відносин у Празі Марк Галеотті.

Проблема великої кількості нелегальної зброї може постати гостро для України після припинення війни на Донбасі, особливо якщо це завершиться реінтеграцією тимчасово непідконтрольних територій Луганської і Донецької областей.

Таку думку в інтерв’ю Громадському висловив експерт Інституту міжнародних відносин у Празі Марк Галеотті.

«Коли стрілянина в Україні припиниться, незважаючи на те, як цього буде досягнуто, – це може стати справжнім викликом. Постане проблема великої кількості нелегальної зброї. І будуть люди, які прагнутимуть заробити на продажі цієї зброї», – сказав він.

Наразі ж, за його словами, занепокоєння щодо зброї в Україні перебільшені та базуються на окремих випадках. Експерт також не виключає, що подібні твердження використовуються тими, хто хоче продемонструвати, «ніби Україна не контролює ситуацію».

«Якщо говорити про масштабну контрабанду та торгівлю зброєю – цього немає. Це все перебільшення. Ситуація така саме по той бік фронту. Не лише через поставки зброї Росією, а й, власне, через те, що місцеві бойовики, на яких поклалась Росія, і є кримінальними угрупуваннями», – підсумував Галеотті.

 

Повну версію інтерв'ю із експертом Інституту міжнародних відносин у Празі Марком Галеотті читайте невдовзі на сайті Громадського.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: