Невідомі протягом декількох тижнів намагалися отримати доступ до профілів щонайменше чотирьох співробітників програми розслідувань «Схеми: корупція в деталях».

Як повідомляє «Радіо Свобода», під атаку потрапили їхні акаунти у Telegram, WhatsApp і соцмережі Facebook.

Так, 7 лютого о 4:07 ранку невідомі отримали доступ до Telegram-акаунту журналіста Максима Савчука. За декілька хвилин — о 4:15 — відбулася спроба зламу Telegram-акаунту журналістки Валерії Єгошиної.

Обидві атаки з різницею в кілька хвилин здійснювалися з однієї IP-адреси.

На думку Єгошиної, спроба зламу її акаунту може бути пов’язана із виходом її розслідування «Ілюзіоністи» про ботів, що діють в інтересах впливових політиків партії «Народний фронт» Арсенія Яценюка та Миколи Мартиненка.

Крім того, на початку березня невідомі намагалися зламати сторінку журналістки «Схем» Катерини Каплюк у Facebook та отримали доступ до WhatsApp-акаунту SMM/Web-редакторки Дар’ї Мартиненко.

​Головний редактор і ведуча «Схем» Наталка Седлецька вважає ці спроби зламу тривожним сигналом, і прямо пов’язує з професійною діяльністю.

«Схоже, зловмисники шукають «точку входу» у нашу внутрішню комунікацію. Думаю, це може відбуватись з двох причин — або для отримання даних про наші джерела інформації, або для розуміння, про що готуються наступні розслідування. Я можу зрозуміти інтерес зловмисників, але, нагадую, що втручатись в роботу редакції — це протизаконно», — наголосила Седлецька.

Нагадаємо, 21 лютого журналісти програми розслідувань «Схеми» заявили, що за ними стежать охоронці олігарха Ріната Ахметова.

Журналісти заявляють, що починаючи з вересня 2018 року, декілька одних і тих самих автомобілів регулярно їздять слідом за редакційним авто «Схем», коли група виїжджає на зйомки в рамках виконання своїх професійних обов’язків.

Стеження відбувається як в урядових кварталах Києва, так і за містом і біля аеропорту Жуляни, стверджують розслідувачі.

У зв’язку з цим, журналіст Михайло Ткач подав заяву до Національної поліції.

За заявою журналіста поліція розпочала кримінальне провадження.

Поділитись: