Фото:

«Радіо Свобода»

Журналіст програми розслідувань «Схеми» Михайло Ткач подав заяву до Національної поліції через стеження за ним і знімальною групою програми охорони олігарха Ріната Ахметова. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

У заяві журналіст просить порушити кримінальне провадження за ч. 3 ст. 171 Кримінального кодексу України — переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю за попередньою змовою групою осіб.

«Протягом останніх кількох місяців (з осені 2018 року і до сьогодні) за мною та знімальною групою відбувається регулярне переслідування. Одні й ті ж 2-3 автомобілі переслідують редакційну машину, коли я з оператором їду на зйомки, як у місті Києві, так і поза містом», — йдеться в заяві Михайла Ткача.

За даними журналістів, всі ці автівки належать приватній охоронній фірмі ТОВ «Дельта-Донбас», кінцевим бенефіціарним власником якої є український олігарх Рінат Ахметов. До того ж, за спостереженнями «Схем», стеження за знімальною групою відбувалося в ті дні, коли Ахметов перебував у Києві.

«На моє переконання, Ахметов Рінат Леонідович є організатором цього злочину, тобто відповідно до ч. 3 ст. 27 КК України такою особою, яка організувала вчинення злочину, забезпечувала фінансування злочинної діяльності організованої групи», — зазначає у своїй заяві журналіст Ткач.

Встановити усіх виконавців та організаторів журналіст просить під час досудового розслідування в рамках кримінального провадження.

Нагадаємо, 21 лютого журналісти програми розслідувань «Схеми» заявили, що за ними стежать охоронці олігарха Ріната Ахметова.

Журналісти заявляють, що починаючи з вересня 2018 року, декілька одних і тих самих автомобілів регулярно їздять слідом за редакційним авто «Схем», коли група виїжджає на зйомки в рамках виконання своїх професійних обов’язків.

Стеження відбувається як в урядових кварталах Києва, так і за містом і біля аеропорту Жуляни, стверджують розслідувачі.

Медіаюристи ознайомились на прохання редакції із відеозаписами, на яких автомобілі охоронців олігарха переслідують знімальну групу — і порадили звернутись до правоохоронців із заявою відповідно до частини другої статті 171 КК України.

Олігарх Рінат Ахметов станом на 2018 рік є найбагатшою людиною в Україні. За даними Bloomberg, з початку 2019 року статки Ахметова зросли на $830 мільйонів. Загалом статки олігарха, за даними Bloomberg, оцінюються у $5,93 мільярдів.

Поділитись: