Війна / Крим

Профільний комітет Генасамблеї ООН ухвалив резолюцію про права людини в Криму

Війна/Крим/Профільний комітет Генасамблеї ООН ухвалив резолюцію про права людини в Криму
Зберегти
Вигляд
Профільний Третій комітет Генеральної асамблеї ООН ухвалив ініційовану Україною резолюцію щодо порушення прав людини в анексованому Криму.

«За» ухвалення документу проголосували 67 держав, «проти» — 26. Серед тих, хто не підтримав українську резолюцію, були Вірменія, Білорусь, Китай, КНДР, Іран, Казахстан, Росія, Сербія, М’янма тощо.

За словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, уперше в документі ООН перелічені імена українських політв’язнів Кремля.

«Резолюція ГА ООН містить положення про долю українських політичних в’язнів Кремля. Щоденна боротьба за їхнє звільнення триває. Міжнародна відповідальність за агресію, окупацію, порушення прав людини неминуча. Вдячний державам-членам ООН за незмінну солідарність з Україною», — написав у Twitter президент Петро Порошенко.

Остаточне голосування за резолюцію відбудеться у грудні на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї.

Положення резолюції ООН про права людини у Криму   
Українська делегація в ООН

Раніше віце-спікерка Ради Ірина Геращенко заявила, що Україна готова на всі компроміси для звільнення політв'язнів та заручників.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язні, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини