Україна готова віддати понад 20 громадян Росії, засуджених в Україні, понад 60 бойовиків для звільнення заручників та політв'язнів. Про це повідомила представниця України у підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко, передає кореспондентка Громадського.

Вона зазначила, що йдеться про «всі компроміси» для звільнення українців.

«Українська сторона готова на всі компроміси для того, щоб відбулося чергове звільнення політв'язнів і заручників. Ми готові віддати РФ більше 20-ти росіян, засуджених в Україні, задля звільнення політв'язнів Кремля. Ми готові віддати через процедуру помилування, звільнити більше 60-ти сепаратистів, причетних до злочинів проти України, задля звільнення наших військових і цивільних, зокрема — журналіста Станіслава Асєєва, з окупованої території Донецька та Луганська»,— сказала Геращенко.

Вона додала, що українська сторона Тристоронньої контактної групи вже декілька разів включала імена військових, які перебувають у полоні, у списки на обмін у Мінську. Водночас, за її словами, «друга сторона створює перепони для звільнення тих, хто важливі для України».

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв сказав, що вважає нераціональним обмін українських політв'язнів на ув'язнених громадян Росії, яких утримують в Україні.

6 листопада українська сторона вчергове звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Моска заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile