УКРАЇНА

Прокуратура АРК додала до списку порушників учасників економічного форуму в окупованій Ялті

19 квітня, 2018 16:44
УКРАЇНА/Прокуратура АРК додала до списку порушників учасників економічного форуму в окупованій Ялті
Зберегти
Вигляд
Учасники IV «Міжнародного економічного форуму» в окупованій Ялті поповнять список іноземців, які незаконно відвідали анексований Крим.

Учасники IV «Міжнародного економічного форуму» в окупованій Ялті поповнять список іноземців, які незаконно відвідали анексований Крим.

Про це Громадському повідомила прес-секретар прокуратури Автономної Республіки Крим Тетяна Тихончик.

Окрім того, 5 квітня прокуратура АРК направила до Міністерства закордонних справ України листа у зв’язку з намірами Росії провести в анексованому Криму ялтинський форум за участі іноземних політиків. Прокурор попросив МЗС «вжити заходів дипломатичного характеру  або інших заходів, передбачених нормами міжнародного права, для попередження громадян іноземних держав про наслідки їх участі у заході». 

«Перебування іноземців на півострові Крим та участь у так званому «IV Ялтинському міжнародному економічному форумі» є свідченням підтримки агресії Російської Федерації проти України і негативно вплине на зусилля держави Україна у відновленні її територіальної цілісності та національних інтересів», — йдеться у листі прокуратури АРК.

Наразі прокуратура встановила понад 10 учасників так званого форуму, дії яких підпадають під ст. 332-1 КК України («Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї»). Це представники європейських країн.

Нагадаємо, 19 квітня, в анексованому Криму розпочався так званий «Ялтинський міжнародний економічний форум». За заявами організаторів у форумі беруть участь 500 іноземців з 71 країн, загальна кількість учасників 3 тисячі.

Зазначимо, що у 2017 році прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальне провадження за фактом візиту іноземців  на «III Міжнародний економічний форум» в окупованій Ялті.

Їх звинувачують у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 332-1 КК України «Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї». Санкція статті передбачає покарання до 8 років позбавлення волі.

«На сьогодні у кримінальному провадженні, процесуальне керівництво у якому здійснюється прокуратурою Автономної Республіки Крим, за фактом протиправного в’їзду на територію півострова містяться відомості про 186 громадян іноземних країн. Сюди входять і учасники так званого Ялтинського міжнародного економічного форуму»,  — зазначила Тихончик.

У прокуратурі уточнюють, що це кримінальне провадження стосується лише політиків чи інших публічних осіб, які своїми діями заподіюють шкоду інтересам України. До цього числа не входять іноземці, які брали участь у так званих референдумах і виборах —щодо них відкрито окреме кримінальне провадження.

Раніше повідомлялося, що німецькі ультраправі депутати планують відвідати анексований Крим.

3 лютого дев’ятеро німецьких депутатів від правої партії «Альтернатива для Німеччини» прибули на анексований півострів.
Як заявив прокремлівський голова національно-культурної автономії німців Криму Юрій Гемпель, депутати нібито планували «обговорити питання зняття санкцій і визнання Криму російським».

В уряді Німеччини розкритикували депутатів, які поїхали в  Крим. Посол України заявив, що візит німецьких депутатів до Криму може мати прикрі наслідки.

Прокуратура АРК розпочала кримінальне провадження у зв'язку з незаконною поїздкою.

Пов`язані новини