Прокуратура Брюсселю проводить розслідування щодо віцепрем'єр, міністра закордонних справ країни і майбутнього єврокомісара Дідьє Рейндерса за підозрою у корупції.

Про це повідомляє телерадіокомпанія RTBF.

Повідомляється, що у федеральну судову поліцію у квітні звернувся колишній агент державної безпеки, щоб повідомити про серію випадків корупції та відмивання грошей з боку заступника прем'єр-міністра і глави МЗС, який також виконує обов’язки міністра оборони.

Так, агент повідомив про порушення при проведенні держзакупівель для будівництва бельгійського посольства в Кіншасі, отримання хабарів довіреними особами і відмивання коштів. Він також описав методи, які Рейндерс і його зять використовували для отримання і відмивання грошей. До них відноситься продаж творів мистецтва і предметів старовини за завищеними цінами. Згадуються також підозрілі угоди з нерухомістю та використання підставних компаній.

Після завершення попереднього розслідування прокурори мають вирішити, чи достатньо даних проти глави МЗС Бельгії і чи слід передати справу в Генеральну прокуратуру, враховуючи його статус міністра.

Сам Рейндерс заявляє, що нічого не знає про розслідування.

Поділитись: