Прокуратура Івано-Франківської області попередила злочинну схему експорту лісу-кругляку обсягом понад 1 тис куб м на суму понад 2,8 мільйона гривень.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

За версією слідства, менеджер із постачання лісосировини одного з підприємств привласнював та передавав іншій особі товарно-транспортні накладні. Вони були необхідні нібито для використання при подальшому експорті лісу-кругляку.

Ймовірному причетному до привласнення офіційних документів, необхідних для експорту деревини, вже повідоми про підозру за ч. 1 ст. 357 (викрадення, привласнення, вимагання документів…) Кримінального кодексу. Йому загрожує штраф або обмеженням волі на строк до 3 років. Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, 17 жовтня 2019-го Державне агентство з питань лісових ресурсів запустило пілотний проєкт з електронного реєстру легальних рубок лісу.

Зазначимо, що Україна запровадила заборону (мораторій) на експорт необробленої деревини до ЄС у 2015 році з метою боротьби з незаконною вирубкою карпатських лісів. Водночас, з того часу Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile