Прокуратура Києва планує подати на розгляд суду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою бразильцю Рафаелю Маркусу Лусваргі, який воював на боці самоназваної «ДНР».

Прокуратура Києва планує подати на розгляд суду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою бразильцю Рафаелю Маркусу Лусваргі, який воював на боці самоназваної «ДНР».

Про це йдеться у заяві прокуратури Києва.

Повідомляється, що засідання відбудеться у Павлоградському міськрайонному суді Дніпропетровської області 06 червня.

Водночас у прокуратурі додали, що на сьогодні «інших правових підстав для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу для Лусваргі законом не передбачено».

«Термін обраного йому раніше запобіжного заходу сплив у лютому поточного року та не міг бути продовжений у зв’язку із тривалістю розгляду судами питання про територіальну підсудність даного кримінального провадження», — йдеться у повідомленні.

У Службі безпеки, у свою чергу, додали, що зібрана слідчими доказова база стосовно Лусваргі «повністю була підтверджена рішенням суду першої інстанції».

«Рішення, яке викликало обурення значної частини суспільства, базується виключно на процедурних моментах», — йдеться у повідомленні.

У СБУ додали, що наразі Лусваргі перебуває у Службі безпеки, де з ним «проводяться відповідні процесуальні дії».

Нагадаємо, 4 травня у Києві націоналісти С14 схопили бразильця Лусваргі, який воював на боці «ДНР». Представники праворадикальної організації привели його до СБУ. Раніше, 2 травня Лусваргі помітили у Свято-Покровському Голосіївському монастирі УПЦ МП.

Українські правоохоронці затримали бразильця Лусваргі в жовтні 2016 року в аеропорту «Бориспіль» одразу після його прибуття в Україну з Бразилії.

Слідство встановило, що з вересня 2014  — по травень 2015 року він перебував у складі 1-го мотострілецького батальйону «Вікінг» 1-ї бригади бойовиків «ДНР». Згодом, у січні 2017 Печерський суд Києва засудив громадянина Бразилії Рафаеля Маркуса Лусваргі до 13 років в'язниці.

18 серпня 2017 року Апеляційний суд Києва скасував вирок бразильцю Рафаелеві Маркусу Лусваргі, засудженому за участь у бойових діях на Донбасі на боці бойовиків «ДНР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Із «ДНР» до Голосіївського монастиря: що відомо про бразильця Рафаеля Лусваргі

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile