Прокуратура міста Києва ініціювала проведення службового розслідування через порушення службовими особами Київського слідчого ізолятора правил карантину. Раніше їх виявила моніторингова група Офісу омбудсменки України.

Про розслідування повідомила прессекретарка прокуратури Києва Надія Максимець.

Вона зазначила, що протиепідемічними заходами передбачені щоденна дезінфекція та наскрізне провітрювання житлових та господарських приміщень СІЗО, температурний скринінг персоналу та ув’язнених, тощо.

«У межах службового розслідування буде перевірено стан дотримання цих та інших протиепідемічних заходів у Київському СІЗО», — запевнила Максимець.

Водночас вона зазначила, що за інформацією СІЗО, в установі в наявності близько 4 тисяч медичних масок, якими забезпечують персонал, ув’язнених і обов’язково тих, хто бере участь у судових засіданнях.

Також за результатами моніторингу у Київському слідчому ізоляторі з початку року не зафіксували жодного випадку смерті ув’язненого, яка була б пов’язана з гострою респіраторною хворобою.

7 квітня омбудсменка Людмила Денісова заявила, що у корпусі для утримання засуджених до довічного ув’язнення у Київському слідчому ізоляторі виявили численні порушення санітарних норм під час карантину.

Так, перевірка показала, що у санвузлі та на посту відсутні засоби для миття та дезінфекції рук. Камери не дезінфікуються, а миють їх самі ув’язненні розчином хлору.

«Персонал, що перебуває на посту, не ознайомлений з вимогами та заходами, що повинні проводитися в умовах карантину в пенітенціарних установах. Відповідна пам’ятка чи інформаційний листок відсутні», — пише Денісова.

Поділитись: