Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відвідала українських громадян, які утримуються у чотирьох тайських в'язницях, і дізналася про низку порушень.

Омбусменка повідомила, що говорила з українцями віч-на-віч у конфіденційній розмові та дізналася про деякі проблемні питання, які їх турбують.

«Хочу відзначити, що у тайських в’язницях є низка порушень, а саме: недотримання норми площі на одну особу, санітарні умови не відповідають установленим нормам, немає доступу до чистої питної води... Також відсутній доступ до спортмайданчиків», — написала вона.

Вона також зазначила, що деякі ув’язнені українці потребують кваліфікованого лікування, яке відсутнє у переліку доступної медичної допомоги в пенітенціарних закладах Таїланду.

Денісова також уточнила, що українці обмежені в доступі до отримання новин зі своєї країни.

«Єдине що вони можуть дивитися — тайські серіали, навіть без субтитрів англійською мовою. Ба більше, є обмеження в часі на спілкування з рідними по онлайн зв’язку», — зазначила вона.

Омбусменка уточнила, що направить відповідні звернення до омбудсмана Таїланду, щоб «українцям забезпечили їхні права і свободи у місцях несвободи».

Нагадаємо, 13 грудня 2019-го Денісова повідомила, що поїде до Королівства Таїланд, щоб домовлятися про помилування двох українців Вячеслава Хлєбки та Ярослава Яновського, засуджених до 25 років.

Поділитись: