Ювенальні прокурори прокуратури Харківської області відкрили кримінальні провадження за фактами катування неповнолітніх під час зйомок фільму «Дау. Дегенерація» російського режисера Іллі Хржановського, а також за фактом виготовлення і розповсюдження творів, що пропагують культ насильства.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

Так, після аналізу даних в інтернеті правоохоронці виявили факти, які можуть свідчити про порушення прав і свобод дітей під час зйомок фільму на території Харкова.

«За інформацію правоохоронців, неповнолітнім особам, вірогідно з-поміж дітей-сиріт, групою осіб у процесі кіновиробництва могли бути заподіяні фізичний біль або моральне страждання шляхом насильницьких дій. Крім того, з оприлюднених кадрів фільму вбачається, що відео, з якого отримані ці зображення, може мати ознаки твору, що пропагує культ насильства і жорстокості або дискримінації», — зазначили в Офісі генпрокурора.

Досудове розслідування здійснює Нацполіція в Харківській області за процесуального керівництва ювенальних прокурорів області.

Санкція ч.2 ст. 127 Кримінального кодексу передбачає позбавлення волі від 5 до 10 років. Санкція ч. 3 ст. 300 Кримінального кодексу передбачає позбавлення волі від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років та з конфіскацією творів, що пропагують культ насильства.

Нагадаємо, дитячий омбудсмен Микола Кулеба заявив, що немовлят-сиріт із Харкова використовували для зйомок  фільмі «Дау. Дегенерація» російського режисера Іллі Хржановського, який нині керує меморіальним центром «Бабин Яр».

Представники компанії «Феномен-Україна», яка займалася зйомками проєкту на території України, відреагували на повідомлення Кулеби. Глава компанії Христина Волошина зазначає, що жодного впливу чи дії на дітей реквізитом або муляжними копіями наукових та медичних приладів не було.

Детальніше про ситуацію читайте тут.

«Дау.Дегенерація» — один із серії фільмів про радянського фізика, нобелівського лауреата Льва Ландау. Його зняв російський режисер Ілля Хржановський.

Фільм почали знімати приблизно 10 років тому, але вперше на екрани він потрапив у 2019-му. Частина зйомок відбувалася в Україні, зокрема в Харкові. До зйомок залучали непрофесійних акторів, які місяцями жили на знімальному майданчику. Також у фільм увійшли сцени реального насильства і сексу.

Нещодавно в інтернеті з’явилися фільми «Дау. Дегенерація» і «Дау. Наташа», які були показані на Берлінському кінофестивалі в 2020 році.

Поділитись: