Прокуратура Швеції зупинила розслідування кримінальної справи про зґвалтування і сексуальні домагання, порушені стосовно засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа.

Про це повідомляє AFP.

Раніше повідомлялося, що Швеція не буде вимагати екстрадиції Ассанжа.

У травні 2019 року шведська прокуратура відновила закриту у 2017 році справу проти Ассанжа, після того як його затримали у Британії. Ассанжа звинувачували у зґвалтуванні, слідство почалося в 2010 році. Про насильство з його боку заявили дві жінки, сам Ассанж стверджував, що усе відбувалося за взаємною згодою.

Джуліан Ассанж — інтернет-активіст, заснував Wikileaks у 2006 році. Народився в Австралії, також має громадянство Еквадору. Опублікував надсекретні дані про шпигунські скандали, корупцію у вищих колах влади, військові злочини та дипломатичні таємниці. Нині він перебуває під вартою у Великій Британії.

Екстрадиції засновника WikiLeaks вимагає влада США, де його звинувачують у публікації імен секретних джерел і змові з інформатором, колишнім військовим аналітиком розвідки США. Максимальне покарання, яке може загрожувати Ассанжу в США, 175 років в'язниці.

Поділитись: