ENRU

Прокуратура відкрила провадження через портрет Дзержинського у СІЗО Одеси

D23fde4072c99aca6
Портрет Дзенжинського виявили в СІЗО Одеси, фото Лариса Сарган

В Одесі через виявлення в службовому приміщенні Одеського слідчого ізолятора портрета засновника і голови карного органу уряду «більшовиків» Фелікса Дзержинського розпочато розслідування.

Про це повідомила прес-секретарка генерального прокурора Лариса Сарган.

За її словами, портрет виявлений під час перевірки, пов'язаної з заявами про побиття ув'язнених у СІЗО після вбивства і розчленування жінки-інспектора.

«У зв'язку з виявленням в одному з кабінетів співробітників пенітенціарної установи предмета, який популяризує тоталітарний режим, прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 436-1 КК України (пропаганда представників влади комуністичного і націонал-соціалістичного, тоталітарного режимів)», — зазначив прокурор Одеської області Олег Жученко, передає УНІАН.

Портрет Дзержинського, який був в 1917 році засновником Всеросійської надзвичайної комісії по боротьбі з контрреволюцією і саботажем (пізніше її повноваження були передані НКВС) висів в одному з кабінетів в оперативному підрозділі пенітенціарної служби. 

«Систему потрібно повністю перезавантажити. Саме цей портрет підпадає під ознаки вказаного злочину. Кримінальна відповідальність — від 5 до 10 років позбавлення волі », — сказав Жученко.

17 серпня в Одеському СІЗО 39-річний арештант вбив і розчленував співробітницю ізолятора. Поліція почала розслідування за п.13 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство, вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство).

22 серпня прокуратур Одеської області Олег Жученко заявив, що в Одеському СІЗО виявлено факти тортур ув'язнених, а також вибіркового ставлення до арештантів.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram