В Одеському СІЗО, де арештант вбив і розчленував жінку-інспектора, виявлені факти тортур ув'язнених.

В Одеському СІЗО, де арештант вбив і розчленував жінку-інспектора, виявлені факти тортур ув'язнених.

Про це 22 серпня заявив прокурор Одеської області Олег Жученко, передає УНІАН.

«Під час перевірки стану дотримання прав людей, які утримуються в слідчому ізоляторі, прокуратура виявила факти нелюдського поводження з в'язнями та почала розслідування за фактом перевищення службових повноважень (ч. 2 ст. 365 КК України)», — сказав Жученко.

Також прокуратура виявила факти вибіркового ставлення працівників установи до деяких арештантам та надання їм преференцій.

«Зокрема, після вбивства співробітниці СІЗО обшуки та інші заходи проводилися не в усіх камерах. В деякі місця утримання ув'язнених співробітники установи взагалі не заходили», — підкреслив Жученко.

Жученко підкреслив, що тільки за 2017 рік через порушення вимог закону в Одеському і Ізмаїльському СІЗО прокуратурою внесено 30 документів реагування. 

Прес-секретарка генпрокурора Лариса Сарган оприлюднила відео побиття в’язнів. Також вона повідомила, що в’язів утримували у приміщеннях без світла.

«Під час раптової перевірки у січні цього року у 51-й колонії виявлено, що засуджені, на яких накладені дисциплінарні стягнення, утримувалися у напівпідвальних приміщеннях без денного освітлення. Більшість приміщень медичної частини непристосовані для цього», — написала вона.

Вона додала, що на стінах пенітенціарної установи висить портрет радянського комуністичного діяча Фелікса Дзержинського. 

Нагадаємо, 17 серпня в Одеському СІЗО 39-річний арештант вбив і розчленував співробітницю ізолятора.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: