Офіс генпрокурора закрив кримінальне провадження щодо власника агрохолдингу Ukrlandfarming та VAB Банку Олега Бахматюка.

Про це повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Вона зазначила, що 5 червня Печерський районний суд Києва зобовʼязав Офіс генпрокурора скасувати наказ першого заступника генпрокурора, яким він скасував постанову про закриття кримінального провадження, пов’язаного із VAB Банком.

«25 червня Офіс генерального прокурора виконав ухвалу суду, оскільки рішення, постанови та ухвали суду підлягають виконанню всіма суб’єктами на всій території України. Стаття 129-1 Конституції зазначає, що судове рішення є обов’язковим для виконання», — написала Венедіктова.

Вона додала, що такі рішення судів «підривають загальні засади діяльності правоохоронної системи». За її словами, відповідно до ст. 303 Кримінального кодексу немає підстав оскаржувати такі процесуальні рішення прокурора.

Олег Бахматюк уже відреагував на рішення прокуратури, його заяву опублікував Ukrlandfarming. За словами Бахматюка, ексзаступник генпрокурора Касько «невипадково» відновив проти нього «надуману» справу.

«Фактично це було результатом змови ексголів Офісу президента Андрія Богдана, ексгенпрокурора Руслана Рябошапки та директора НАБУ Артема Ситника, у кожного з яких були свої мотиви знищити мою компанію», — зазначив Бахматюк.

Далі, на думку Бахматюка, Спеціалізована антикорупційна прокуратура має скасувати всі процесуальні дії у справі.

Нагадаємо, 13 листопада 2019-го Національне антикорупційне бюро України відправило поштою повідомлення про підозру власнику VAB Банку, його підозрюють у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого банку Національним банком України. НАБУ не називало імен підозрюваних, але фактичним власником банку був український бізнесмен Олег Бахматюк.

За даними слідства, у жовтні 2014 року VAB Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з проханням надати стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. І хоча VAB Банк не подав всіх необхідних для цього документів, правління Нацбанку, всупереч вимогам законів, погодилось надати такий кредит на суму 1,2 мільярда гривень.

За версією прокуратури, власник Олег Бахматюк вступив у змову з ексзаступником голови Нацбанку Олександром Писаруком для одержання кредиту під заставу майна, вартість якого була завищена у 25 разів. Ціну завищили шляхом складання підроблених звітів оцінки.

Поділитись: