Заступник глави департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ Костянтин Кулик, який повідомив про нібито оголошення підозр оточенню Порошенка, заявив про виклик на допит у Генеральну прокуратуру — у самій ГПУ заперечили.

У коментарі «1+1» прокурор заявив, що його хочуть арештувати.

Матеріали розслідувань з його кабінету, за словами Кулика, «вивезли з його кабінету у невідомому напрямку».

«Уночі виносилися всі матеріали з кабінетів, я не розумію, де частина матеріалів. Скасували підозри Ложкіну, Гонтаревій, Стеценку і Філатову», — сказав Кулик.

Громадському зв'язатися з Куликом не вдалося.

Речник ГПУ Андрій Лисенко в коментарі Громадському заперечив виклик на допит Кулика. Він вказав, що ні ГПУ, ні ДБР не відкривала провадження, а отже немає підстав для допиту та обшуків.

Нагадаємо, у межах розслідування справи проти олігарха-утікача Сергія Курченка з оточення екс-президента України Віктора Януковича, ГПУ повідомила про підозри 98 людям.

Агентство УНІАН з посиланням на Кулика повідомило, що серед цих 98 є люди оточення Порошенка. Зокрема екс-голова адміністрації президента Борис Ложкін, колишня голова НБУ Валерія Гонтарєва та заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов.

Водночас речник ГПУ Андрій Лисенко заявив, що Кулик не вручав підозри ані Гонтаревій, ані Філатову. Він намагався підготувати підозри, але це було незаконно.

Костянтин Кулик, нині заступник начальника департаменту міжнародно-правового співробітництва Генпрокуратури і колишній прокурор сил АТО, є фігурантом розслідування НАБУ. У жовтні 2016 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури спільно з детективами НАБУ вручили обвинувальний акт Кулику щодо незаконного збагачення. Згодом НАБУ звинуватило Кулика у зловживанні службовим становищем для впливу на слідство та оприлюднило відео його допиту. 

Передувало розслідуванню дані журналістів «Слідства.Інфо», які знайшли у Кулика квартири та майно, що не співставні його доходам. Костянтина Кулика звільнили з прокурора сил АТО, але призначили в ГПУ. Крім того, під час слідства президент нагородив його орденом «За заслуги».

Поділитись: