Прокурор Олександр Корнієць, який фігурує у розслідуванні журналіста видання «Новое время», заявив, що це він був ініціатором справи про розголошення відомостей досудового слідства, яку розпочали стосовно журналіста Івана Верстюка.

Про це він заявив у коментарі телеканалу СТБ.

«Коли я побачив в інтернеті ці документи, які надала влада Великої Британії, я написав у посольство Великої Британії і в поліцію, яка давала ці документи. Мені стало відомо минулого року, що влада Великої Британії звернулася в українську Генеральну прокуратуру і було ініційовано кримінальне провадження», — сказав прокурор.

Крім того, Корнієць підтвердив інформацію, яку опублікував журналіст Іван Вестюк про те, що він заплатив за навчання дочки в Великобританії, маючи маленькі офіційні доходи. Однак прокурор стверджує, що для цього йому нібито довелося продати квартиру в Києві і каже, що за навчання він заплатив значно менше, ніж йдеться у розслідування Версюка. За його словами, навчання коштувало не 200 тисяч, а 10 тисяч на рік.

Громадське звернулося за коментарем до ГПУ, але наразі там не готові коментувати цю ситуацію.

Раніше Печерський райсуд Києва надав Генеральній прокуратурі доступ до внутрішніх документів редакції «Новое время» через матеріали про прокурора Олександра Корнійця.

Журналіст Іван Верстюк заявив, що розцінює як тиск на редакцію вимогу Генпрокуратури про надання доступу до внутрішніх матеріалів редакції та імейлів і документів, які він надсилав на редакційні пошти.


Розслідування ГПУ, у межах якого ухвалили таке рішення суду, стосується матеріалу Верстюка «Діамантова дочка» про дочку колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця, яка навчається в Британії. У виданні зазначають, що при публікації матеріалу спиралися на розслідування Британського кримінального агентства.

ГПУ пригрозила обшуками, якщо редакція не надасть доступ до документів та матеріалів. Наразі редакція оскаржує рішення суду.

Зазначимо, що Олександр Корнієць є фігурантом справи «діамантових прокурорів», у липні 2015 року його затримали на хабарі. Його звільнили, але справа досі перебуває в суді. У матеріалі «Нового времени» зазначено, що екс-прокурор при зарплаті 200 тисяч гривень на рік оплатив навчання дочки на суму понад 120 тисяч фунтів стерлінгів. ГПУ вважає публікацію цих відомостей розголошенням таємниці досудового слідства.

Поділитись: