Прокурори зафіксували вже 154 випадки сексуального насильства з боку військових рф
З початку повномасштабної війни прокурори зафіксували 154 факти сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом. Спільні мобільні групи прокурорів, міжнародних експертів та психологів встановлюють такі випадки на деокупованих територіях.
Про це повідомив Офіс генпрокурора.
За даними Офісу генпрокурора, на Херсонщині військовослужбовці рф впродовж 4 місяців ґвалтували жінку. Ще одну місцеву жительку з березня 2022 року систематично оголювали та застосовували тортури, зокрема обливали окропом.
Також зафіксовано факти гендерного насильства, коли дружин українських захисників, які брали участь в АТО чи мали відношення до ЗСУ, забирали з родин та катували.
Прокурори виявили понад 30 фактів катування електрострумом геніталій, які застосовували до місцевого цивільного населення. Загалом встановлено понад 100 фактів тортур з використанням електроструму щодо місцевих чоловіків.
Наразі за фактами сексуального насильства про підозру повідомлено 6 військовослужбовцям рф. До суду скерували обвинувальні акти щодо двох окупантів, одного вже засуджено.
Що робити, якщо ви постраждали від сексуального насильства під час війни?
- Якщо є змога, знайдіть для себе безпечніше місце.
- Зверніться по медичну допомогу та для фіксації тілесних пошкоджень і стану здоров’я — до закладів охорони здоров’я за номером 103.
Необхідно повідомити про злочин органи влади:
- Нацполіцію: 102;
- прокуратуру: дані за регіонами;
- військову адміністрацію за місцем вчинення злочину або за місцем перебування.
Максимально задокументуйте злочин. За можливості проведіть фото/відеофіксацію, знайдіть можливих свідків. У разі потреби зверніться по психологічну та юридичну підтримку.
Що робити, якщо ви постраждали від сексуального насильства на окупованих територіях?
Тоді повідомте про злочин в Офіс генпрокурора на:
- телефонну лінію щодо злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту: 096 755 0240 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal);
- електронну пошту conflict2022@gmail.com. У листі потрібно вказати ПІБ та засоби електронного зв'язку.
Де отримати психологічну та юридичну підтримку?
- Контактний центр надання безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103 або сайт www.legalaid.gov.ua.
- Урядовий контакт-центр 1547 або сайт www.1547.ukc.gov.ua.
- Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації — 116 123 або www.facebook/com.lastrada.ukraine.
- Поділитися: