УКРАЇНА

Прокурору Антикорупційної прокуратури винесли догану через те, що «грюкнув дверима» в суді

29 березня, 2018 17:29
УКРАЇНА/Прокурору Антикорупційної прокуратури винесли догану через те, що «грюкнув дверима» в суді
Зберегти
Вигляд
lead
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів винесла догану прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрію Перову через те, що він нібито грюкнув дверима під час судового засідання у справі Миколи Мартиненка.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів винесла догану прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Андрію Перову через те, що він нібито грюкнув дверима під час судового засідання у справі Миколи Мартиненка.

Відповідне рішення комісія ухвалила 29 березня, передає кореспондент Громадського.

Заяву про дисциплінарне правопорушення з боку прокурора подав адвокат Мартиненка Петро Бойко. Він стверджує, що на одному із засідань наприкінці минулого року суддя оголошувала ухвалу, якою дозволила повернути закордонний паспорт Миколі Мартиненку, аби той міг виїхати за кордон.

«Перов не дослухав ухвали, встав і вийшов, грюкнувши дверима», — сказав Бойко. Він стверджує, що це є неповагою до суду і тому подав заяву до дисциплінарної комісії прокурорів.

Сам Андрій Перов пояснив у коментарі Громадському, що він вийшов із зали засідань, коли почув безпосередньо рішення судді Кізюн віддати Мартиненку паспорт, а двері зачинилися, бо у залі було відкрите вікно і тому був протяг. Також Перов каже, що законодавство не зобов’язує прокурора бути присутнім під час зачитування суддею свого рішення.

«Я не порушив жодного закону, тому мені взагалі не зрозуміле рішення кваліфікаційної-дисциплінарної комісії. Безумовно, я буду оскаржувати його у суді», — сказав Андрій Перов.

Висновок щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності Перова подав заступник голови комісії Віктор Шемчук. Це давній соратник Миколи Мартиненка.

Шемчук є заступником голови дисциплінарної комісії прокурорів і давнім Соратником депутата Мартиненка Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Шемчук є свідком у справі Мартиненка щодо заволодіння коштами «Енергоатому» у 2010 році. Тоді Шемчук був депутатом фракції блоку «Наша Україна – Народна самооборона», яку в той час очолював Мартиненко.

За версією слідства, Шемчук отримав 250 тисяч на рахунки фірми, кінцевим бенефіціаром якої є його дружина.

Сам заступник Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії стверджує, що не має ніякого конфлікту інтересів у справі щодо догани прокурору, що веде розслідування проти Мартиненка.

Одними з ключових «доказів» для винесення догани Перову стали заяви самого Бойка, а також інших адвокатів Мартиненка — Ігоря Черезова та його дружини Тетяна Черезової. Також як докази наводилися їхні цитати у ЗМІ про те, як Перов «грюкнув дверима».
Слід зазначити, що одна така догана записується в особову справу прокурора, а вже дві — фактично дорівнюють його звільненню з органів прокуратури.

20 квітня екс-депутата Миколу Мартиненка затримали у справі про розкрадання $17 мільйонів. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мартиненко користувався ботами для викривлення суспільної думки — САП. 

У липні суд Швейцарії дозволив передати Україні всю інформацію про банківські рахунки панамської фірми Мартиненка

У серпні Мартиненку дозволили залишати Київську область, а грудні йому дозволили виїжджати за кордон.

Пов`язані новини