Керівництво Програми розвитку ООН в Україні пропонує Держспецзв’язку і Національного агентства з питань запобігання корупції опублікувати дані щодо анонсованих технічних проблем із системою електронного декларування.

Про це в ефірі Громадського сказав керівник проекту «Прозорість та доброчесність публічного сектора» ПРООН в Україні Іван Пресняков.

«Ми цих проблем не бачили, і досі ні Держспецзв’язок, ні НАЗК нам досі не надали ніяких свідчень того, що продукт, за який ми заплатили гроші, має якісь технічні вади», – сказав він.

Пресняков вважає, що ці дані треба оприлюднити і для широкого загалу, для того, щоб була можливість їх всебічного обговорення.

«Як тільки цей документ стане публічним, то, по-перше, відсіються всі страхи і спекуляції щодо роботи системи, а, по-друге, можна буде випрацювати швидкий план для подолання проблем протягом кількох днів», – розказав Пресняков.

Нагадаємо, 12 серпня Держслужба спеціального зв'язку відмовила в атестації електронного декларування. 

13 серпня Держспецзв’язку передала НАЗК «засекречені» зауваження щодо електронних декларацій

Попри це, 15 серпня система була запущена, повідомила голова НАЗК і того ж дня НАЗК прийняло перші електронні декларації.

Поділитись: