«Проповзали на животах кілометри мінних полів». МЗС розповіло про групу, яка допомогла звільнити Роботине

Українські солдати ведуть вогонь по російських позиціях із траншеї на лінії фронту в Запорізькій області, 23 червня 2023 року
Українські солдати ведуть вогонь по російських позиціях із траншеї на лінії фронту в Запорізькій області, 23 червня 2023 рокуAP Photo / Efrem Lukatsky

Наступ бригади Сил оборони на Роботине Запорізької області та його звільнення після тижнів штурмів стали можливими завдяки групі з 31 українського військового, які фактично виконали роботу цілого батальйону.

Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у своїй промові на конференції послів Франції.

Міністр розповів, що один український підрозділ кілька місяців вів безперервні штурми на цій найтяжчій ділянці фронту, внаслідок чого особовий склад був фізично та морально виснаженим. За словами Кулеби, у якийсь момент цей підрозділ «просто втратив здатність продовжувати наступ».

Тоді були ухвалені «радикальні рішення» і в підрозділі змінили керівництво. Новий командир попросив зібрати мотивованих та готових виконувати бойові завдання бійців. Так була створена зведена група з 31 бійця. Третина з них не мали бойового досвіду. Утім, група налагодила горизонтальні звʼязки із суміжними підрозділами і стала до роботи на лінії зіткнення.

За словами Кулеби, за 18 годин вони проповзали буквально на животах кілометри мінних полів, де «на кожний квадратний метр росіяни поставили по шість мін».

«Нарешті, підрозділ дістався смуги дерев, якою розділяють фермерські поля. Всі в Україні знають це слово — "посадка". Саме в цих непомітних на картах посадках відбуваються найбільші трагедії та героїзм війни. Отже, наш підрозділ вибив звідти росіян і дві доби тримав цю позицію, допоки не підійшло підкріплення», — розповів Кулеба.

Він зазначив, що згодом ця група пройшла ще 10 кілометрів із рюкзаками по 35–40 кілограмів ваги мінними полями. Вони встигли лише коротко перевести дихання та одразу пішли на штурм укріплених російських позицій, вибили ворога звідти та протрималися до підходу основних сил.

Загалом, за словами міністра, за 40 днів цей підрозділ провів шість штурмів та дві розвідки. Група з 31 людини фактично виконала роботу цілого батальйону, який мав би складатися десь із 400 людей. Втрати групи становлять сім поранених, із яких лише один тяжкий — військовий наступив на міну.

«Фактично, робота цієї групи зробила можливим наступ цілої бригади на Роботине та його звільнення після тижнів штурмів. Після закріплення на його флангах ми відкриваємо шлях на Токмак і, зрештою, Мелітополь та кордон із Кримом», — розповів Кулеба.

Міністр зазначив, що так само, як компактній групі солдат біля Роботиного вдалося переломити ситуацію на свою користь, дипломати різних країн також «здатні на неможливе, якщо йтимуть вперед, підтримуватимуть один одного на флангах та будуть сфокусовані на меті».

Про звільнення Роботиного

22 серпня воїни 47 окремої механізованої бригади зайшли в село Роботине. Згодом вони повідомили, що під шквальним обстрілом із боку окупантів успішно евакуювали цивільних із цього населеного пункту. Наступного дня стало відомо, що ці бійці встановили прапор України в Роботиному.

28 серпня Міноборони офіційно оголосило, що українські військовослужбовці звільнили від російсько-окупаційних військ село і рухаються далі, вже південно-східніше Роботиного і південніше Малої Токмачки.

Відтоді Генштаб ЗСУ регулярно звітує про успіхи Сил оборони у Запорізькій області. 30 серпня стало відомо, що українські військові мають успіх на напрямках Новоданилівка — Новопрокопівка та Мала Токмачка — Вербове у Запорізькій області.

На Бахмутському напрямку українські військові продовжують вести наступальні дії південніше міста Бахмут, закріплюються на досягнутих рубежах.