Проросійська ОПЗЖ оскаржує свою заборону у Верховному суді
«Опозиційна платформа — За життя» та ще декілька проросійських партій оскаржують у Верховному суді свою заборону.
Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі нацмарафону та представниця парламенту в Конституційному Суді Ольга Совгиря.
Скаргу розглядатиме Касаційний адмінсуд у складі Верховного суду. Розгляд скарги має відбутись упродовж одного місяця після відкриття апеляційного провадження.
Рішення Касаційного адмінсуду буде остаточним і подальшому оскарженню не підлягає.
«Ми налаштовані оптимістично, розраховуємо на чесне та прозоре правосуддя і, безумовно, інформуватимемо суспільство про результати розгляду апеляційної скарги», — зазначив Малюська.
Уже відомо, що оскаржують заборону «Соціалісти» та «Союз лівих сил». За словами міністра, декілька партій, імовірно, не будуть оскаржувати заборону. До кінця літа Мін'юст очікує мати повну картину щодо заборонених політсил.
«До кінця літа будемо мати розкладку по партіях, їхніх активах, хто найбагатший, хто найбідніший, і скільки коштів отримає держава внаслідок їхньої заборони», — пояснює міністр. Він каже, що найбагатшою політсилою може виявитись «Комуністична партія», у якої багато нерухомості.
Що передувало?
У березні РНБО на час воєнного стану вирішило призупинити в Україні будь-яку діяльність партій, які мають зв'язки з росією. 3 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який забороняє в Україні проросійські партії, 14 травня президент його підписав. А наприкінці травня стало відомо, що Міністерство юстиції подало позов до суду про заборону проросійських партій.
Суд першої інстанції вже заборонив такі проросійські партії:
- «Опоблок»;
- «Соціалісти»;
- «Наші»;
- «Держава»;
- «Блок Володимира Сальда»;
- партія «Справедливості та розвитку»;
- «Соціалістична партія України»;
- «Ліва опозиція»;
- «Партія Шарія»;
- «Опозиційна платформа — За життя»;
- «Союз лівих сил»;
- «Прогресивна соціалістична партія»;
- «Щаслива Україна».
- Поділитися: