Прощання з Романом Ратушним та черговий обмін полоненими: головні новини дня 18 червня

У Києві прощалися з громадським активістом і військовим Романом Ратушним, Зеленський відвідав Миколаївщину, а у Верховну Раду внесли законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції. Ми зібрали головні новини дня 18 червня.

Прощання з Романом Ратушним

У Києві відбулася церемонія прощання з громадським активістом і військовим Романом Ратушним, який загинув у боях за Україну під Ізюмом. Романа поховали на Байковому кладовищі у столиці.

Під час прощання мер Києва Віталій Кличко пообіцяв залишити Протасів Яр зеленою зоною в пам'ять про Романа Ратушного, який за життя боровся із забудовою цієї території. Він також зазначив, що київська влада підтримує перейменування однієї з вулиць міста на честь Романа Ратушного — йдеться про вулицю Волгоградську Солом'янського району. Проголосувати за нову назву можна в додатку «Київ Цифровий».

Обстріли Дніпропетровщини

російсько-окупаційні війська удень вдарили ракетами поІнгулецькому району Кривого Рогу. Влучили в об’єкт соціальної інфраструктури, там виникла масштабна пожежа. Також зруйновані два житлові будинки й гараж. За попередньою інформацією, дві людини дістали поранення.

Під вечір окупанти вдарили також у нафтобазу у Новомосковському районі Дніпропетровської області. Попередньо постраждали 11 людей. Один з постраждалих — у важкому стані. Рятувальники продовжують приборкувати пожежу, яку спричинили ракетні удари.

Окрім цього, вдень окупанти обстріляли територію Апостолівської громади області. Через обстріл було пошкоджено лінію електропередач, наразі вже все відновлено. Поцілив противник і по Зеленодольській громаді: під ворожий вогонь потрапила Велика Костромка. В обох випадках минулося без постраждалих та руйнувань.

Черговий обмін

Україна провела черговий обмін з росією за формулою 5 на 5. Додому повернулися четверо цивільних громадян України. Також нам передали тіло одного загиблого українського захисника.

Четверо людей потрапили в полон до окупантів під час боїв у Київській області. Троє з них — під час окупації Гостомеля.

Ратифікація Стамбульської конвенції

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульської конвенції). За інформацією ЗМІ, вимога ратифікації цієї конвенції непублічно озвучувалася деякими державами-членами ЄС як передумова затвердження статусу кандидата на членство в Євросоюзі.

Нагадаємо, в Україні вже дві петиції про заклик до президента України внести законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції до Верховної Ради набирали необхідні 25 тисяч підписів.

Мінус ще один літак окупантів

У Донецькій області військовослужбовці 72-ої окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців збили російський літак Су-25 за допомогою переносного зенітно-ракетного комплексу «Ігла». Пілота, який катапультувався, взяли у полон.

Зеленський на півдні країни

Президент Володимир Зеленський здійснив робочу поїздку до прифронтової Миколаївської області та Одещини. Він зокрема вручив державні нагороди голові Миколаївської обласної військової адміністрації Віталію Кіму та міському голові Миколаєва Олександру Сєнкевичу.

Джонсон про «Євробачення»

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Україна може і повинна приймати «Євробачення-2023». Так він прокоментував те, що організатори ведуть переговори про проведення конкурсу у Великій Британії через війну в Україні.

За його словами, українці заслуговують на те, щоб наступний пісенний конкурс відбувався в Україні, і він вірить, що так і буде.

«Я вважаю, що Київ чи будь-яке інше [порівняно] безпечне українське місто було б фантастичним місцем для цього (проведення конкурсу — ред.)», — додав Джонсон.

«Книга катів українського народу»

Розпочав роботу сайт «Книга катів українського народу», який містить детальну верифіковану інформацію про російських воєнних злочинців. На сайті вже є інформація про 607 російських військових. Їх можна знайти за місцем народження, військовою частиною, віком, а також за територією, де вони здійснювали воєнні злочини.

У Зеленського переконують, що Україна зробить усе, аби знайти та покарати всіх російських воєнних злочинців.