Зеленський пропонує ратифікувати Стамбульську конвенцію — законопроєкт уже в Раді
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт №0157 про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.
Його опублікували на сайті парламенту.
Як зазначено у пояснювальній записці, глава держави пропонує ратифікувати Конвенцію, щоб імплементувати в українське законодавство міжнародні стандарти у сфері запобігання та протидії насильству стосовно жінок і домашньому насильству.
УП вказує, що вимога ратифікації Стамбульської конвенції непублічно озвучувалася деякими державами-членами ЄС як передумова затвердження статусу кандидата на членство в Євросоюзі.
Нагадаємо, в Україні вже дві петиції про заклик до президента України внести законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції до Верховної Ради набирали необхідні 25 тисяч підписів.
У відповідь на другу петицію Зеленський сказав, що доручив Міністерству закордонних справ доопрацювати пакет документів щодо ратифікації Стамбульської конвенції. Президент запевнив, що після цього буде готовий винести ратифікацію на розгляд парламенту.
Що за Стамбульська конвенція?
Стамбульська конвенція — це міжнародна угода Ради Європи, яку станом на січень 2020 року підписали уже понад 35 країн Європейського Союзу. Україна була однією з держав-авторок Конвенції та однією з перших підписала її (у 2011 році), однак досі не ратифікувала.
Важливість Конвенції в тому, що це — перший міжнародний юридично обов'язковий законодавчий акт, покликаний захищати права жінок в усьому світі й у будь-який час — як мирний, так і воєнний.
Як повідомили нам у Національній соціальній сервісній службі України, у 2021 році органи та установи, що протидіють домашньому насильству, зафіксували більш як 284 тисячі звернень про вчинення домашнього насильства.
Так, найбільше звернень про насильство в сім’ї надходило від жінок — 233 210. А найчастіше їх фіксували в Києві (36 114 звернень), Дніпропетровській (24 174) та Львівській (21 198) областях.
- Поділитися: