У центрі Москви силовики затримали 1127 учасників несанкціонованого мітингу «За чесні вибори» на підтримку незалежних кандидатів на виборах у Московську міську думу, яким відмовили у реєстрації через перевищення кількості нібито недійсних підписів.

Про це повідомляє «ОВС-Інфо».

Масові вуличні протести тривають у столиці Росії із 14 липня. Спершу, впродовж тижня, городяни і незалежні кандидати у Мосміськдуму виходили на Трубну площу, а 20 липня на проспекті Сахарова мітинг, організований Лібертаріанською партією, зібрав понад 22 тисячі людей: такої опозиційної активності в Москві не було з часів зими 2011-2012 років. На тому ж мітингу засновник Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Олексій Навальний заявив: якщо за найближчий тиждень не зареєструють всіх кандидатів, то в суботу, 27 липня, буде організований мітинг біля мерії Москви.

Постраждали кілька журналістів: зокрема, журналістку РБК Олену Шевельову вдарив поліцейський, а оператору відомого російського урбаніста Іллі Варламова Олексію Солоухину розбили ніс. Громадян масово били кийками, на учасників акції нацьковували службових собак. Крім того, невідомі розпилили у натовпі перцевий газ, від якого постраждали і громадяни, і силовики.

Нагадаємо, офіційна причина відмови у реєстрації — відсутність достатньої кількості підписів виборців на підтримку висунення кандидата. Щоб зареєструватися на вибори, кандидатам-самовисуванцям і представникам непарламентських партій потрібно зібрати близько 4,5 — 5 тисяч підписів виборців на свою підтримку (3% від округу). Незалежні кандидати зробили це, проте окружні виборчі комісії подані підписи визнають недійсними. Крім того, незалежних кандидатів не допускали до процесу перевірки підписів провладних кандидатів, які ймовірно фальсифікують.

Учасники протестів незадоволені також тим, що багато кандидатів, лояльних до мерії Москви, ідуть на вибори не від партій, а як самовисуванці. Вочевидь, правляча партія «Єдина Росія» має низьку підтримку в столиці РФ. Проблем із реєстрацією у провладних кандидатів немає.

Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року.

Поділитись: