Московські виборчі комісії не реєструють незалежних опозиційних кандидатів на виборах до міської думи, через що у столиці Росії відбуваються акції протесту.

Про це повідомляє «Новая газета».

Відмови вже отримали опозиційний політик Ілля Яшин, екс-депутат Держдуми Дмитро Гудков, представник «Яблука» Сергій Митрохін, муніципальний депутат Зюзіно Костянтин Янакаускас, юристка «Фонду боротьби з корупцією» Любов Соболь, директор цієї організації Іван Жданов та низка інших.

Офіційна причина відмови у реєстрації — відсутність достатньої кількості підписів виборців на підтримку висунення кандидата. У Росії за законом самовисуванці повинні зібрати підписи 3% жителів свого округу, це близько 5 тисяч. Незалежні кандидати зробили це, проте окружні виборчі комісії забракували таку кількість підписів, яка не дозволяє кандидатам брати участь у виборах.

Ще до завершення перевірки опозиціонери заявляли про порушення, зокрема про те, що члени комісій визнають недійсними справжні підписи людей. Крім того, незалежних кандидатів не допускали до процесу перевірки підписів провладних кандидатів, які ймовірно фальсифікують.

Окрім опозиціонерів про фальсифікації на користь провладних кандидатів заявляли спостерігачі руху «Голос».

Через недопущення опозиційних кандидатів у Москві відбуваються акції протесту. 14 липня її учасники спочатку прийшли до мерії Москви, а після пішли до міської виборчої комісії. Там їх жорстко розігнали силовики, 39 людей затримали.

Зазначимо, що правляча партія «Єдина Росія» на цих виборах офіційно не виставила жодного кандидата, вочевидь через низьку підтримку у Москві. Її представники беруть участь у виборах як самовисуванці, тому теж повинні збирати підписи. Проблем з реєстрацією у цих кандидатів немає.

Вибори в московську міську думу відбудуться 8 вересня 2019 року. 

Поділитись: