З 1 січня 2019 року влада Франції підвищує вартість податку на дизельне паливо на 6,5%, на бензин — на 2,9%. Це стало приводом до масових протестів.

У Франції в результаті протестів постраждали 409 людей, 14 з потерпілих перебувають у важкому стані, заявив міністр внутрішніх справ країни Крістоф Кастанер. Усього, за даними МВС Франції, в акціях взяли участь понад 287 тисячі осіб. Поліція затримала 282 людини.

17 листопада мітингувальники у жовтих жилетах, які невдоволені підвищенням цін на бензин, перекривали дороги у різних регіонах країни. Спочатку у сутичках між протестувальниками та поліцією у Франції постраждали понад 200 людей.

Приводом до протестів стало рішення влади Франції підвищити податок на дизельне паливо на 6,5%, на бензин — на 2,9% з 1 січня 2019 року. Це, на думку ініціаторів підвищення податків, має змусити автомобілістів перейти на електрокари та активніше користуватись громадським транспортом, що, у свою чергу, позитивно вплине на екологічну ситуацію в країні. Реформа була ініційована президентом Франції Еммануелем Макроном.

Поділитись: