Міністерство освіти і науки (МОН) та Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) заявляють, що ухвалять відповідні рішення у разі виявлення фатків декларування недостовірної інформації ректором КПІ Михайлом Згуровським. Про це представники МОН і НАЗК повідомили у коментарі Громадському.

Гендиректор директорату вищої освіти і освіти дорослих Олег Шаров повідомив Громадському, що якщо буде потрібно, Міносвіти втрутиться і виконає свою роботу. «Наразі ректор звернувся до Національного антикорупційного бюро для повної перевірки його електронної декларації. Здійснюються необхідні заходи ректоратом КПІ. В разі необіхдності включення в цей процес Мінсовіти ми виконаємо свою роботу», — сказав Шаров.

Прес-секретар НАЗК Богдан Церковняк зазначив, що звернення ректора буде розглянуто і у разі необхідності буде розпочата перевірка.

«Якщо у повідомленні, яке надійшло, є достатньо фактичних підстав і воно розглядається 15 днів, приймається рішення про початок перевірки. У випадку початку перевірки, вона триває 60 днів і за необхідності продовжується на 30 днів. В залежності від виявлених порушень, складаються відповідно адміністративні протоколи або обґрунтовані висновки і направляються до спеціально-уповноважених органів», — зазначив Церковняк.

Нагадаємо, 25 жовтня у Києві студенти Національного технічого університету «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського» влаштували акцію протесту. Студенти вимагали відставки ректора університету Михайла Згуровського та проректора Петра Ковальова через їхню можливу причетніст до корупції, іншою вимогою було — покращення умов для проживання та навчання.

Окрім студентів, учась в акції взяли викладачі вузу, також на мітинг прийшов депутат Київради від «Свободи» Володимир Назаренко. 

Студенти вийшли на демонстрацію після публікації у ЗМІ розслідування, згідно з яким ректор вузу Михайло Згуровський не вказав у своїх деклараціях спільний з сином будівельний бізнес у Чорногорії та кошти від продажу нерухомості в США.

У розслідуванні йшлося, що дружина Згуровського Тетяна Померанцева є громадянкою США. Її місце роботи — компанія «Системний аналіз та рішення». У декларації зазначено, що вона володіє будинком у США площею 150 квадратних метрів, вартість якого Померанцева вказувати відмовилась.

Крім того, журналісти дізналися за допомогою відкритих американських джерел, що Михайло Згуровський та його син Олександр Згуровський мали у США інші об’єкти нерухомості. 

Поділитись: