Розслідування / Корупція

Ректор КПІ Згуровський приховав нерухомість у США та бізнес у Чорногорії — розслідування

«24 канал»
Розслідування/Корупція/Ректор КПІ Згуровський приховав нерухомість у США та бізнес у Чорногорії — розслідування
Зберегти
Вигляд
Ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський не вказав у своїх деклараціях спільний з сином будівельний бізнес у Чорногорії та кошти від продажу нерухомості в США.

Про це йдеться в розслідуванні Іллі Лукаша для програми «Центр розслідувань України».

У декларації за 2017 рік Згуровський, який на початку 2018 року став главою наглядової ради «Укроборонпрому», вказав 3 мільйони гривень прибутку, будинок на 287 квадратних метрів і земельну ділянку на Крюківщині під Києвом, дві автівки і заощадження на 1,5 мільйони гривень.

Дружина Згуровського Тетяна Померанцева є громадянкою США. Її місце роботи — компанія «Системний аналіз та рішення». У декларації зазначено, що вона володіє будинком у США площею 150 квадратних метрів, вартість якого Померанцева вказувати відмовилась.

Журналісти дізналися за допомогою відкритих американських джерел, що Михайло Згуровський та його син Олександр Згуровський мали у США інші об’єкти нерухомості. Так, 5 травня 2016 року Михайло та Олександр Згуровські продали дві сусідні земельні ділянки в окрузі Ескондідо у Каліфорнії за 500 тисяч доларів.

31 травня 2016 року вони продали будинок на 300 квадратних метрів, який розташований поруч зі вказаними ділянками, за 840 тисяч доларів. Згуровський не вніс ці кошти у свою декларацію.

У жовтні 2017 року син ректора продав будинок майже на 400 квадратних метрів за 659 тисяч доларів.

Крім того, дружина ректора з 2011 року є співвласницею будинку на 200 квадратних метрів на курорті Сан-Франциско.

Також журналісти дізналися, що Михайло та Олександр Згуровські є співзасновниками та співвласниками інвестиційно-будівельної компанії Sky Development у Чорногорії. Ця фірма продає нерухомість у мальовничих місцях Балканських гір.

Згідно з даними сайту чорногорського Міністерства туризму, Sky Development має 9 дозвільних документів на реконструкцію та будівництво. У документах міністерства компанію називають інвестором будівельних проектів, де забудовником виступає AG Project. Власником цієї компанії є Зоран Тодорович, він також згадується в документах як головний проектувальник компанії AG Infoplan.

У розслідуванні йдеться, що компанії Sky Development та AG Infoplan знаходяться за однією адресою і в одному офісі Почесного консульства України в Чорногорії. Сам почесний консул Предраг Міловіч є директором і власником AG Infoplan, яка реалізує проекти на інвестиції фірми Згуровських.

За інформацією журналістів, раніше Згуровський вручив Міловічу диплом, мантію та пам’ятний знак «Почесний доктор КПІ».

Автори розслідування зателефонували в компанію Sky Development і як потенційні покупці домовилися про зустріч у Києві. На неї разом з представником компанії прийшов Олександр Згуровський, який є директором Sky Development.

Він підтвердив, що його компанія займається будівництвом, а забудовником є Міловіч, що дає «певний рівень протекції». Водночас від офіційних коментарів Згуровський-молодший відмовився.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Федерація футболу України вивела в офшор понад $1 млн — «Схеми»


Пов`язані новини