Грузинська поліція у ніч на вівторок, 26 листопада, застосувала водомети проти протестувальників, які пікетували парламент у Тбілісі.

Про це повідомляє «Кавказский Узел».

Правоохоронцям вдалося відтіснити опозиціонерів, які хотіли залишитися під будівлею до ранку. За пів години до спецоперації поліція попросила мітингувальників розійтись і розблокувати вхід до парламенту. Протестувальники прибрали з проїжджої частини намети, перемістились на тротуари, однак силовики розпочали розгін.

Як повідомляє «Интерфакс» з посиланням на грузинського журналіста і політика Заала Удумашвілі, під час протестів у Тбілісі 25 листопада силовики затримали близько 20 людей.

Нагадаємо, 25 листопада кілька тисяч прихильників опозиції вийшли на центральні вулиці Тбілісі, вимагаючи проведення виборчої реформи. Вони заблокували в'їзд до парламенту і почали встановлювати намети.

14 листопада у Тбілісі представники опозиції та активісти розпочали акції протесту через провал парламентом голосування за законопроєкт про перехід до пропорційної виборчої системи.

Протестувальники вимагають відставки прем'єр-міністра Георгія Гахарія, формування тимчасового уряду та призначення дострокових парламентських виборів за пропорційною системою.

Зазначимо, що одною з головних умов учасників протестів у червні 2019 року в Тбілісі був перехід на пропорційну систему. Тоді неформальний лідер країни та голова правлячої партії «Грузинська мрія» Бідзіна Іванішвілі пообіцяв виконати цю вимогу.

Згідно з законопроєктом, який провалив парламент, вибори у 2020 році мали проводити тільки за партійними списками. Таким чином мали скасувати мажоритарну систему, за якої правляча партія отримувала перевагу.

Автор: Борис Ткачук
Поділитись: