Медики надають допомогу чоловікові, який постраждав від сльозогінного газу під час сутичок з правоохоронцями біля мосту Аль-Арар в центрі Багдада, Ірак, 4 листопада 2019 року
Фото:

EPA-EFE/MURTAJA LATEEF

Іракські сили безпеки за добу застрелили щонайменше 13 протестувальників, котрі брали участь у демонстраціях проти уряду в Багдаді.

Про це повідомляє Reuters.

Восьмеро людей були вбиті протягом дня в понеділок, 4 листопада, силовики застрелили ще щонайменше п’ятьох протягом ночі та наступного ранку. Один демонстрант був вбитий під час похоронної процесії іншого, який загинув годинами раніше.

Загалом з початку жовтня під час демонстрацій проти уряду було вбито понад 260 іракців, пише Reuters. Більшість смертей відбулися протягом першого тижня демонстрацій, коли снайпери стріляли по натовпах з дахів Багдада.  

4 листопада в Іраку силовики почали стріляти бойовими патронами по протестувальниках, унаслідок чого загинули щонайменше 5 людей. Протести спалахнули 25 жовтня як реакція на жорстоке придушення владою низки інших, не пов’язаних між собою спонтанних акцій протесту по всій країні впродовж попереднього місяця. За той час у протестах проти корупції, безробіття чи відсутності елементарних державних і громадських послуг були вбиті майже 200 людей.

Іракські військові визнали, що застосували проти демонстрантів «надмірну силу», і заявили, що «почали притягати до відповідальності командирів, які здійснили ці неправильні дії».

авторка: Вікторія Коломієць
Поділитись: