Під час протестів проти інфляції в Ірані, озброєна поліція розігнала близько 500 людей, що скандували антиурядові гасла та кидали цеглу у семінарію.

Під час протестів проти інфляції в Ірані, озброєна поліція розігнала близько 500 людей, що скандували антиурядові гасла та кидали цеглу у семінарію.

Про це повідомляє Reuters.

Спочатку акції починалися з лозунгів проти високої вартості життя та корупції, але згодом перетворилися на антиурядові.

Поліція розігнала акцію за 100 кілометрів від Тегерану, на якій близько 500 учасників скандували антиурядові лозунги та кидали цеглу в мусульманську семінарію шиїтів.

Зазначається, що у самому Тегерані демонстранти скандували «Смерть диктатору».

Акції відбулися у Тегерані, Ісфагані та Кереджі.

Також повідомляється, що протести спричининені зокрема побоюванням іранців щодо повернення санкції США на тлі економічної ситуації в країні.

За даними видання, 7 серпня США повернуть санкції на купівлю Іраном доларів США, торгівлю золотом, дорогоцінними металами, вугіллям та відповідним промисловим програмним забезпеченням.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану.

Пізніше Трамп заявив, що сподівається укласти нову «гарну угоду» з Іраном.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним». Президент Ірану Хасан Рухані заявив, що своїм рішенням про вихід з ядерної угоди з Іраном США зневажають міжнародні угоди.

Дональд Трамп заявив, що іранська ядерна угода дозволила Тегерану збільшити оборонний бюджет країни більш ніж на 40%.

24 червня державний секретар США Майк Помпео попередив Іран, що він може зіткнутися з «гнівом усього світу», якщо продовжуватиме розвиток своєї ядерної програми.

 

Поділитись: