Близько 10 прихожан зібрались біля Свято-Феодосіївського монастиря в Києві, 30 червня 2019-го
Фото:

Громадське

Близько 10 прихожан зібрались біля Свято-Феодосіївського монастиря в Києві на акцію «Проти церковного рейдерства». З плакатами в руках вимагали повернути церкву Київському патріархату. Вони раніше відвідували богослужіння та недільну школу, де викладав відсторонений Православною церквою України за участь у «соборі» Філарета отець Андрій. 

Ігумен монастиря пояснив, що ці люди є «прихожанами одного священника», оскільки відвідувати богослужіння чи недільну школу, де викладає інший священнослужитель їм ніхто не забороняє.

Короткотривала акція продовжилась менш як годину та закінчилась раніше за ранкову літургію.

20 червня на «соборі» Філарета вирішили відновити ліквідовану УПЦ КП і заявили, що претендують на всі кошти, а також рухоме і нерухоме майно ліквідованої УПЦ КП включно з храмами і монастирями. Також Філарет висвятив в єпископи архімандрита Андрія (Маруцака) та призначив його намісником Свято-Феодосіївського монастиря, звільнивши з цієї посади архімандрита Макарія (Папіша) за відмову брати участь у «соборі».

21 червня, призначений Філаретом, отець Андрій прийшов до монастиря із наказом про своє призначення. Братія монастиря відмовилась віддати статутні документи, тоді священнослужитель викликав поліцію, забрав свої речі та покинув монастир. Філарет звинуватив ПЦУ у «рейдерському захопленні монастиря».

24 червня ПЦУ провела Синод, на якому церква підпорядкувала собі всі монастирі УПЦ Київського патріархату.

Також члени Синоду вирішили, що Філарет втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією, проте залишили його у складі єпископату.

Поділитись: