Оголошення про відновлення УПЦ Київського патріархату є спробою вчинити розкол у Православній церкві України, за якою стоять не лише амбіції почесного патріарха ПЦУ Філарета.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив Тарас Антошевський, релігієзнавець, шеф-редактор Релігійно-інформаційної служби України.

За його словами, зібрання, на якому оголосили про відновлення Київського патріархату, «не мало нічого спільного» із собором православної церкви, а його мета — спроба вчинити розкол в ПЦУ.

Антошевський вважає, що окрім амбіцій самого Філарета, за спробами відродити Київський патріархат можуть бути «підводні течії», зокрема він нагадав про двох єпископів з Росії.

«Ми бачимо, що вона (спроба — ред.) невдала, і вона показує тільки те, хто за цим стоїть — відлучені два єпископи з Росії, які раптово останнім часом проявили агресивну діяльність, а до того не знали про їхнє існування. З’явилися і почали все каламутити», — зазначив релігієзнавець.

Він вважає, що Синод ПЦУ вчинив мудро, залишивши шанс Філарету зберегти «канонічне існування».

«Натомість тих єпископів, які власне одні з тих, хто причетні і все це організували, відлучили від церкви. Хай вони собі шукають інше місце», — резюмував Антошевський.

20 червня на «соборі» Філарета вирішили відновити ліквідовану УПЦ Київського патріархату. Також Філарет вирішив, що УПЦ КП претендує на майно та кошти ліквідованої церкви. Речник Православної церкви України заявив, що рішення Філарета не матимуть впливу на ПЦУ.

24 червня ПЦУ провела власний Синод, на якому церква підпорядкувала собі всі монастирі УПЦ Київського патріархату.

Також члени Синоду вирішили, що Філарет втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією, проте залишили його у складі єпископату.

Нагадаємо:

Поділитись: