Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за статтею «Державна зрада» проти заступника глави Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Водночас у розвідці заявили, що не бачать підстав для відсторонення Семочка від посади.

В СБУ розповіли, що справа була відкрита за заявою журналіста, керівника програми «Наші гроші» Денис Бігуса. Відомство перевіряє інформацію, оприлюднену в журналістському розслідуванні стосовно Семочка.

«Орган досудового розслідування планує долучити до процесуальноі співпраці Д.Бігуса та його команду для дослідження викладених у журналістському розслідуванні обставин», — йдеться у повідомленні.

Водночас у Службі зовнішньої розвідки не бачать підстав для відсторонення Семочка. Про це під час засідання антикорупційного комітету Верховної Ради повідомив глава зовнішньої розвідки Сергій Божок, передає «Інтерфакс-Україна».

Очільник розвідки додав, що відомство проводить внутрішнє розслідування стосовно Семочка, але інформація щодо нього не підлягає розголошенню.

Божок не зміг відповісти на запитання депутатів, чи насправді автомобіль Семочка перебуває на балансі Служби зовнішньої розвідки. Зі свого боку перший заступник глави СБУ Віталій Маліков заявив, що машини Семочка немає на балансі СБУ. Раніше Семочко в інтерв’ю повідомив, що автомобіль, про який йдеться у розслідуванні журналістів, належить не йому, а державі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Будинок за $8 млн і паспорти РФ: Заступник глави зовнішньої розвідки Семочко дав інтерв'ю щодо розслідування про нього

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України порушило кримінальну справу стосовно першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України Сергія Семочка після публікації журналістського розслідування. Журналісти програми «Наші гроші» 1 жовтня оприлюднили сюжет про першого заступника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. У розслідуванні йдеться, що сім’я Семочка володіє будинками під Києвом загальною вартістю 8 мільйонів доларів, а його найближчі родичі мають російські паспорти. Аналіз доходів родини Семочка за останні вісім років показує, що в них не мало б вистачити коштів і на один з будинків. 

Журналісти «Наших грошей» також заявили про причетність Семочка до дефіциту препаратів для діалізу, що, на їх думку, ймовірно було наслідком вимагання відкатів у фармакологічних компаній з боку СБУ. 

Сергій Семочко перед тим, як стати заступником голови СЗР, обіймав посаду голови економічної контррозвідки СБУ, а потім — очільника столичного управління СБУ. 

Нагадаємо, 2 серпня президент України Петро Порошенко звільнив Сергія Семочка з посади начальника головного управління Служби безпеки України в Києві та Київській області і призначив його першим заступником голови Служби зовнішньої розвідки України.

Поділитись: