УКРАЇНА

Протягом процесу над екс-головою Слов'янська Штепою залякували суддів — ООН

19 березня, 2018 12:33
УКРАЇНА/Протягом процесу над екс-головою Слов'янська Штепою залякували суддів — ООН
Зберегти
Вигляд
Під час судового процесу над колишньою міською головою Слов'янська Донецької області Нелею Штепою суддів залякували.

Під час судового процесу над колишньою міською головою Слов'янська Донецької області Нелею Штепою суддів залякували.

Про повідомляє Управління верховного комісара ООН з прав людини в останній доповіді, де називають це «найбільш кричущим прикладом» серед розглядів кримінальних справ, за якими представники слідкують.

Зазначається, що під час моніторингу в ООН помітили залякування та тиск на суддів з боку правоохоронних органів і правих груп.

Через що судді неохоче розглядали справу і щонайменше 19 із них  взяли самовідвід. Це призвело до четвертого розгляду справи з початку, що порушує, за словами ООН, право на судовий розгляд без невиправданих затримок.

Як повідомлялося, колегія Жовтневого райсуду Харкова, що розглядає справу колишньої міської голови Слов'янська Нелі Штепи, задовольнила відвід, заявлений захисниками Штепи головуючому судді і запасним суддям. Таким чином, справу Штепи направлять на повторний розгляд.

За словами адвоката Штепи Олександра Тананакіна, це відведення вже дев'ятого складу суду.

Тепер у Жовтневому райсуді Харкова має розпочатися п'ятий розгляд справи щодо Штепи з самого початку.

Раніше прокуратура подала в суд клопотання про арешт Штепи.

11 січня Ленінський райсуд Харкова перервав засідання у справі екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, оскільки усі троє суддів узяли самовідвід.

Екс-голову Слов'янська Нелю Штепу звільнили з СІЗО звільнили під домашній арешт 20 вересня 2017 року. Штепа була затримана 11 липня 2014 року.

Штепу звинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей, та у створенні терористичної групи чи організації.

Окрім того, висунуто звинувачення у закликах до зміни меж території України, сприянні проведенню псевдореферендуму про відокремлення Донецької області від України, створенні умов для діяльності терористичних груп та організацій.

Пов`язані новини