Війна

Обмін полоненими відбувається за межами правового поля — представник омбудсмена

Війна/Обмін полоненими відбувається за межами правового поля — представник омбудсмена
Зберегти
Вигляд
Опублікування депутаткою Надією Савченко списків полонених містить ознаки порушення норм закону, оскільки сам процес обміну перебуває поза межами правового поля.

Опублікування депутаткою Надією Савченко списків полонених містить ознаки порушення норм закону, оскільки сам процес обміну перебуває поза межами правового поля. Про це в ефірі Громадського розповів керівник секретаріату уповноваженого з прав людини Верховної Ради Богдан Крикливенко.

За його словами, чутливість процесу обміну змушує дивитися на проблематику всеохоплююче. У зв’язку з цим не можна зводити оцінку дій Надії Савченко до відповідності чи невідповідності до норм закону.

«Якщо не вдаватися в усі обставини цього дуже чутливого процесу обмінів, то можна знайти ознаки порушення норм закону. Але ми повинні дивитися на проблематику всеохоплююче. Будь-яка зі сторін, яка зацікавлена у якнайскорішому поверненню додому наших хлопців та дівчат, готова вживати будь-яких, навіть екстраординарних заходів, щоб цей процес був активніший», — сказав представник уповноваженого з прав людини.

На переконання Крикливенка, сам процес обміну не зовсім відповідає нормам закону.

«Кроки, що стосуються опублікування списків — вони теж мало дотичні до норм законодавства. Ми сподіваємось, що воно піде на користь. Але ми так само чуємо і про активізацію шахраїв — коли до родичів дзвонять і вимагають чогось сторонні люди», — зазначив він.

Крикливенко також додав, що список Савченко не остаточний і не достовірний на 100%.

«Цей список суттєво відмінний від реальності. Хтось визнаний померлим, хтось давно покинув Україну», — підкреслив він.

Нагадаємо, 10 січня Савченко опублікувала списки із 129 полонених і 494 зниклих безвісти на Донбасі. 

Раніше, Надія Савченко пообіцяла опублікувати списки військовополонених і зниклих безвісти українців за результатами зустрічі у Мінську.

Підзніше в СБУ заявили, що в прилюдненому Савченко списку полонених є загиблі та звільнені.

Після цього Надія Савченко опублікувала списки зі змінами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Списки Савченко»: кого хочуть обміняти бойовики.

Пов`язані новини