За невиконання указу президента Петра Порошенка про заборону ряду російських соціальних мереж і веб-сервісів, серед яких сайти «Яндекс», «Одноклассники» та «Вконтакте» передбачена цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальність.

За невиконання указу президента Петра Порошенка про заборону ряду російських соціальних мереж і веб-сервісів, серед яких сайти «Яндекс», «Одноклассники» та «Вконтакте» передбачена цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Про це йдеться у повідомленні Нацкомімісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.

«Статтею 75 зазначеного закону встановлено, що особи, винні в порушенні законодавства про телекомунікації, притягуються до цивільної, адміністративної, кримінальної відповідальності», - сказано в повідомленні.

Окрім того, згідно зі статтею 145 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України, передбачену ліцензіями, дозволами тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств і організацій усіх форм власності у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У Нацкомісії додали, що ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адмінстягнення за порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств і організацій усіх форм власності у розмірі від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також вказано, що згідно зі статтею 148-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку та умов надання послуг зв'язку в мережах загального користування — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб в розмірі від 50 до 10 неоподатковуваних мінімумів.

Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко підписав указ про нові санкції Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж «ВКонтакте » і «Однокласники»

Загалом у санкційний список потрапили 468 компаній і 1228 фізичних осіб. Заборона для них діятиме від 1 до 3 років. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова, включення ряду російських сайтів до списку заборонених ініціювала Служба безпеки України.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: