Київський осередок партії «Слуга Народу» провів свій захід на території Київського національного університету ім. Шевченка після того, як з відповідним проханням до закладу звернувся Офіс президента Володимира Зеленського.

Про це нам розповіли в адміністрації КНУ ім. Шевченка.

Там зазначили, що 20 вересня Зеленський обговорив з керівництвом університету «важливі питання розвитку вищої освіти й науки в Україні та в університеті зокрема».

«Президент також взяв участь у презентації стратегії розвитку міста Києва до 2027 року Київською міською організацією партії «Слуга народу», яка була організована на території КНУ імені Тараса Шевченка за зверненням Офісу президента України до керівництва університету», — йдеться у відповіді КНУ на наш запит.

Керівництво вишу наголошує, що захід відбувся на частині відкритої території КНУ у вихідний день, коли навчання не було. Не брали участь у заході ні студенти, ні викладачі.

«При цьому не використовувались жодні аудиторії або будівлі закладу освіти, його працівники не залучались до організації, а сцену було демонтовано і прибрано в неділю», — додали в адміністрації університету.

У запиті стверджується, що такий формат не є політичною рекламою чи агітацією і не суперечить чинному законодавству.

Що казали «слуги»?

Відповідь адміністрації університету практично збігається із заявою «Слуги Народу», яка також наголосила, що захід відбувався у вихідний день на відкритій території вишу, а студенти та викладачі у ньому часті не брали.

Також київський осередок владної партії виступив за те, щоби внутрішній дворик Червоного корпусу КНУ, де відбувався захід, відкрили всім охочим.

А що там був за захід і чому такий галас?

20 вересня Київський осередок «Слуги Народу» провів з'їзд, на якому представили список кандидатів на вибори до Київської міської ради. Водночас у соцмережах користувачів одразу обурив той факт, що подія відбулася на території КНУ ім. Шевченка, де заборонена політична агітація.

Згодом на це відреагували у Студентському парламенті університету. Там наголосили, що засуджують будь-які політичні акції та політичну агітацію на території закладу, а також використання назви КНУ імені Тараса Шевченка для «задоволення політичних інтересів». Такі дії партії назвали порушенням закону.

Так, відповідно до частини 3 статті 31 Закону України «Про освіту», політичні партії (об’єднання), їх члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права провадити свою діяльність в закладах освіти. Ця діяльність також суперечить листу Міністерства освіти і науки України «Щодо недопущення політичної агітації в закладах освіти» від 14 вересня 2020 року.

Протест студентів

21 вересня кількадесят студентів влаштували акцію протесту під назвою «Освіта без політики» біля червоного корпусу КНУ імені Тараса Шевченка.

Вони виступали проти проведення політичних заходів на території вишу й вимагали від керівництва університету пояснити, хто організував партійний захід «Слуги Народу» на території КНУ.

У руках учасники акції тримали плакати з написами «Університет не місце для зборів політичних партій», «Студенти мовчати не будуть» та «Освіта без політики», передає «Укрінформ».

Поділитись: