Партія «Слуга Народу» заявила, що захід її Київського осередку на території внутрішнього дворика КНУ імені Тараса Шевченка не був агітацією, а сам дворик, на думку партії, має бути публічно доступним, бо це «частина історії та культури Києва».

У заяві політсили вказується, що партійний захід відбувся в неділю (коли не здійснюється освітній процес) і за відсутності викладачів та студентів КНУ.

«При цьому не використовувались жодні аудиторії або будівлі закладу освіти, його працівники не залучались до організації, а сцену було демонтовано і прибрано в неділю», — йдеться в заяві.

Також «Слуга Народу» пояснює, що захід не може називатися агітацією, бо вона, відповідно до Виборчого кодексу, «може з’явитися лише після появи відповідних суб’єктів виборчого процесу». А місцева організація партії ще не висунула себе на вибори і не стала таким суб’єктом.

«До речі, ми вважаємо, що внутрішній дворик Червоного корпусу КНУ має бути публічно доступним, оскільки є частиною історії та культури Києва. Тому "Слуга Народу" виступить з ініціативою, щоб ворота дворику були відчинені для всіх охочих принаймні у денний час», — додали в партії.

Що відбувається? Яке порушення закону?

20 вересня Київський осередок «Слуги Народу» провів з'їзд, на якому представили список кандидатів на вибори до Київської міської ради. Водночас у соцмережах користувачів одразу обурив той факт, що подія відбулася на території КНУ ім. Шевченка, де заборонена політична агітація.

Згодом на це відреагували у Студентському парламенті університету. Там наголосили, що засуджують будь-які політичні акції та політичну агітацію на території закладу, а також використання назви КНУ імені Тараса Шевченка для «задоволення політичних інтересів». Такі дії партії назвали порушенням закону.

Так, відповідно до частини 3 статті 31 Закону України «Про освіту», політичні партії (об’єднання), їх члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права провадити свою діяльність в закладах освіти. Ця діяльність також суперечить листу Міністерства освіти і науки України «Щодо недопущення політичної агітації в закладах освіти» від 14 вересня 2020 року.

Протест студентів

Уранці 21 вересня кількадесят студентів влаштували акцію протесту під назвою «Освіта без політики» біля червоного корпусу КНУ імені Тараса Шевченка.

Вони виступали проти проведення політичних заходів на території вишу й вимагали від керівництва університету пояснити, хто організував партійний захід «Слуги Народу» на території КНУ.

У руках учасники акції тримали плакати з написами «Університет не місце для зборів політичних партій», «Студенти мовчати не будуть» та «Освіта без політики», передає «Укрінформ».

Університет поки публічно не прокоментував ситуацію. Ми звернулися до нього із запитом і чекаємо на відповідь.

Поділитись: