Траса із сонячних батарей, Франція
Фото:

Global Construction Review

У Нормандії провалився проєкт першої у світі дороги із сонячних батарей — вона отримала серйозні пошкодження і генерує значно менше енергії, ніж очікувалося.

Про це повідомляє Science Alert.

Ділянку дороги довжиною 1 кілометр відкрили у 2016 році, але вже у 2018-му на ній виникла велика кількість тріщин, частину «сонячної» дороги довжиною майже 100 метрів взагалі довелося демонтувати.

Зокрема пошкодження дорога отримувала від гроз, також інженери не врахували вплив тракторів, вага яких виявилася занадто великою.

Крім того, навіть у піковий період новітня траса не виробляла стільки енергії, скільки планувалося. Так, якщо інженери розраховували отримувати понад 280 тисяч кВт-год на рік, то вже у перший рік, коли батареї були ще цілими, вони згенерували лише 150 тисяч кВт-год на рік. У 2018 році дорога згенерувала менш ніж 80 тисяч кВт-год та менш ніж 40 тисяч станом на липень 2019-го.

Зокрема інженери зовсім не врахували вплив опалого листя, яке завдає шкоду дорозі та зменшує кількість виробленої енергії.

У компанії Colas Group, яка реалізовувала проєкт, вже заявили, що не планують виходити з ним на ринок, а сфокусуються на створенні сонячних батарей для невеликих об’єктів, наприклад, зупинок громадського транспорту.

Нагадаємо, в Нідерландах почали продаж електромобілів із сонячними батареями та запасом ходу у 725 кілометрів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile