Прямі збитки України від війни вже склали понад $94 млрд. Загальні втрати економіки — $600 млрд
Станом на 10 травня загальна сума прямих задокументованих збитків інфраструктури України унаслідок руйнувань під час війни склала вже понад 94,3 мільярда доларів або майже 2,8 трильйона гривень.
Про це повідомляє Київська школа економіки (KSE).
За останній тиждень прямі втрати економіки України через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури зросли на майже 2,4 мільярда доларів.
Найбільше зростання збитків склало збільшення кількості пошкоджених та зруйнованих житлових будинків внаслідок бойових дій. За останніми оцінками аналітиків, через війну зруйновано чи пошкоджено 35,2 мільйона квадратних метрів житлового фонду на 31 мільярд доларів. Якщо порівняти з попередніми обрахунками, цей показник зріс на майже 1,3 мільярда доларів. Від руйнувань житлового фонду найбільше постраждали такі міста як Маріуполь, Харків, Чернігів, Суми та Рубіжне.
Окрім того, російські окупанти зруйнували 27 нафтобаз в Україні, що коштувало 227 мільйонів доларів. Загальна кількість зруйнованих або пошкоджених закладів освіти — вже майже тисяча, а збитки сягають 1,3 мільярда доларів.
Загалом з початку війни росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 208 підприємств, 508 медзакладів, 562 дитсадки, 295 мостів, 156 складів, 102 релігійні споруди, 83 адмінбудівлі, 27 нафтобаз та 12 цивільних аеропортів.
Загальні втрати економіки України через війну коливаються від 564 до 600 мільярдів доларів. Це і прямі, і непрямі втрати — зниження ВВП, припинення інвестицій, відтік робочої сили, додаткові витрати на оборону та соціальну підтримку тощо.
Як рахували втрати?
Аналіз втрат України через війну проводять у межах проєкту «Росія заплатить» командою KSE Institute (аналітичний підрозділ Київської школи економіки) за підтримки Офісу президента України, Міністерства економіки, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та Міністерства інфраструктури.
В межах проєкту спільно з командою KSE Institute працюють волонтери з Центру економічної стратегії, Dragon Capital, Антикорупційного штабу, Інституту аналітики та адвокації, «Трансперенсі Інтернешнл Україна», «Прозорро.Продажі», Prozorro та Української ради торговельних центрів.
- Поділитися: