Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, що причиною масового отруєння у дитячому таборі «Орлятко» у Донецькій області є ймовірно інфекція сальмонельоз.

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, що причиною масового отруєння у дитячому таборі «Орлятко» у Донецькій області є ймовірно інфекція сальмонельоз.

Про це Супрун повідомила на брифінгу 18 липня.

«Ми разом із лабораторним центром в Донецькій області і з Держпродспоживчслужбою зібрали аналізи. Шість людей працює в харчоблоку, з них четверо дорослих захворіли, і ще інші дорослі, які там працюють, але більшість – це діти. Зараз виглядає, що це є інфекція сальмонельоз, але завтра зранку мають бути результати аналізу», — розповіла Супрун.

Сальмонельз — інфекційне захворювання тварин, птахів та людей, яке спричинюють бактерії роду Salmonella. Це зооноз із фекально-оральним механізмом передачі, характеризується переважним ураженням травної системи з розвитком діареї, інтоксикації та зневоднення організму, а іноді й сепсису і гнояків у внутрішніх органах.

Як повідомлялося, унаслідок харчового отруєння в дитячому таборі «Орлятко» на Донеччині госпіталізовали 84 людини, з яких 68 дітей.

Нагадаємо, у заміському дитячому таборі відпочинку «Орлятко»  отруїлися 60 дітей, а правоохоронці розпочали розслідування.

Спочатку повідомлялося, що отруєння сталося у таборі «Яструбок», проте керівництво табору  «Орлятко» повідомило Громадському про те, що«Орлятко» — це філія «Яструбка». В них різні директори, персонал і розташовані вони за 8 км один від одного. Але їхні директори є подружжям, Олег Шевченко — директор «Яструбка», його дружина Людмила Шевченко —  директорка «Орлятка».

Також повідомили про те, що в «Яструбку» все в порядку, діти перебувають у закладі на відпочинку. В «Орлятку» всіх відправили додому, на 10 днів робота табору призупинена, триває комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів,а також розслідування.

Поділитись: