Придністровський регіон залежить від політичної та фінансової підтримки Росії й поставок російського газу нижче ринкової вартості.

11 грудня в невизнаній Придністровській Молдовській Республіці пройдуть вибори президента. 

Основна виборча боротьба розгорнулася між чинним президентом ПМР Євгеном Шевчуком та головою місцевого парламенту Вадимом Красносельським, зареєстрованим як незалежний кандидат. 

Євген Шевчук та його представники заявляють про зв’язок Вадима Красносельського з партією «Оновлення» й придністровським голдингом-монополістом «Шериф». 

Загалом за президентську посаду змагаються шість кандидатів: Євген Шевчук, Вадим Красносельський, Олег Хоржан, Олександр Делі, Володимир Григорьєв, Ірина Василакій. 

Придністровський регіон проголосив свою незалежність від Молдови в 1990 році. У 1990-1992 роках відбувся збройний конфлікт між молдовськими військами та збройними формуваннями самопроголошеної ПМР. Після цього конфлікт став «замороженим». 

Міжнародна спільнота не визнає ПМР. Статус Придністров’я досі залишається неврегульованим. Україна, як посередник і гарант, разом із Росією та ОБСЄ беруть участь у перемовинах у форматі «5+2» щодо придністровського врегулювання. Крім Молдови та Придністров’я,  в них задіяні також США та ЄС як спостерігачі. 

Придністровський регіон залежить від політичної та фінансової підтримки Росії й поставок російського газу нижче ринкової вартості. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Між ЄС і Росією: молдовани вперше за 20 років обирають президента»

Обраний у листопаді 2016 року президент Молдови соціаліст Ігор Додон заявив про свій намір сприяти вирішенню проблеми статусу Придністровського регіону за допомогою референдумів, що мають відбутися як в Молдові, так і на території невизнаної республіки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Гагаузія: як живе і кого обирає проросійський регіон Молдови»

Поділитись: