Приєднання України до митного, енергетичного, цифрового союзу з ЄС та Шенгенської зони — так зване «Східне партнерство+» — поки не стоїть на порядку денному.

Приєднання України до митного, енергетичного, цифрового союзу з ЄС та Шенгенської зони — так зване «Східне партнерство+» — поки не стоїть на порядку денному.

Про це заявив у Брюсселі Єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Йоганнес Ган на зустрічі з журналістами, повідомляє кореспондентка Громадського.

Так він відповів на питання, чи є реалістичною рекомендація Європарламенту, схвалена минулого тижня, про створення особливого формату взаємин з ЄС для країн, що досягли найбільших успіхів у співпраці з ЄС у форматі Східного партнерства — України, Грузії та Молдови.

За словами єврокомісара Гана, ЄС виконав свої зобов'язання перед цими країнами, надавши їм безвізовий режим та підписавши Угоди про асоціацію та вільну торгівлю.

«Перш ніж переходити до нового рівня співпраці, країнам-сусідам варто імплементувати попередні домовленості», — сказав Ган.

Зустріч Єврокомісара з питань розширення та політики сусідства Йоганнеса Гана з журналістами у Брюсселі, 23 листопада 2017 року Фото: Анна Цигима/Громадське

Раніше Європарламент закликав поглиблювати європейську інтеграцію України, Грузії та Молдови у форматі «Східне партнерство Плюс», включно з приєднанням цих країн до митного, енергетичного, цифрового союзів ЄС і до Шенгенської зони.

До цього президенти України та Польщі скоординували позиції в контексті підготовки до Саміту «Східного партнерства», який відбудеться 24 листопада в Брюсселі.

Поділитись: