УКРАЇНА

Що треба знати про справу співачки Приходько проти творців ролика для Порошенка

25 липня, 2018 18:38
УКРАЇНА/Що треба знати про справу співачки Приходько проти творців ролика для Порошенка
Зберегти
Вигляд
lead
Судове засідання у справі співачки Приходькро проти творців політичної реклами Петра Порошенка не відбулося. За словами Приходько — відповідачі просто не з’явилися до суду.

Судове засідання у справі співачки Приходькро проти творців політичної реклами Петра Порошенка не відбулося. За словами Приходько — відповідачі просто не з’явилися до суду.

Сторона співачки не отримала лист з офіційною позицією відповідача. Хоча, як зазначається, документ начебто відправили ще 17 липня.

У той же час піарниця співачки вважає, що Приходько намагалися не допустити на засідання — її автівку начебто задля цього на годину затримали на в’їзді до Києва, перевіряючи, чи бува не крадена це машина.

Що сталося?

У лютому 2018 року Анастасія Приходько опублікувала у себе на сторінці відео, в якому заявила, що її обдурили творці передвиборчого ролика Петра Порошенка. За словами співачки, міністр культури України Євген Нищук запропонував їй взяти участь у соціальному ролику, в якому вона каже: «Розвиваємо український простір, українську культуру, слухаймо українське — це модно». Утім, пізніше з’ясувалося, що це була політична реклама, в якій також з’явився слоган «Йдемо вперед. Петро Порошенко».

«Моє ім'я використовували у своїх політичних іграх. Я не маю ніякого стосунку до передвиборчої кампанії Петра Порошенка», — зазначила Приходько.

Окрім неї, у ролику знявся і режисер Ахтем Сеітаблаєм, якому, за його словами, також не було відомо про справжній характер ролика.

Як відреагувала влада?

В Адміністрації президента коментувати ситуацію Громадському відмовилися, посилаючись на «необізнаність».

Раніше в міністерстві культури заявили, що продюсер співачки Денис Путинцев про зміст ролика знав. А міністр культури Євген Нищук повідомив, що йому не відомі деталі переговорів із продюсерами.

«Я не причетний до зйомок ролика. Міністерство не знімає ролики. Не знав про його деталі, крім загального позитивного і патріотичного характеру. Всі питання до тих, хто безпосередньо домовлявся, – розказував зміст, обговорювалися, чи ні деталі. Я до цього відношення не маю», – наголосив він.

Співачка Анастасія Приходько біля будівлі Печерського райсуду Києва, 23 липня 2018 року Фото: Володимир Гонтар/УНІАН

Чого хоче Приходько?

Адвокат співачки Іван Клечановский в коментарі Громадському сказав:

«В нас дві вимоги: компенсація за неправомірне використання образу співачки Анастасії Приходько — 500 тисяч гривень, і про відшкодування моральної шкоди у розмірі 1 гривні. Така сума названа, оскільки ми не знаємо позиції відповідача».

За його словами, про це стане відомо в п’ятницю 27 липня, або у вівторок 31-го, коли в суді озвучать позицію іншої сторони — тоді вони обіцяють остаточно визначитися з вимогами.

Сама Анастасія Приходько в коментарі Громадському сказала:

«Відповідачі не прийшли. Ніхто. Справа в тому, що повинні були відправити листа з попередженням про те, що наші опоненти не прийдуть до суду. Але мій адвокат листа не отримав. Тож сьогоднішня ситуація, яка склалась з зупинкою мого авто… суду не було б у будь-якому разі. Засідання перенесли на 15 серпня. Подивимось що буде. Якщо вони й далі так чинитимуть, то судова тяганина триватиме».

Разом із тим співачці не відомі причини, з яких інша сторона затягує процес.

«Я не хотіла тягнути до суду, я просили вийти трьох чоловіків — Горковенка і Ткаченка (головниих консультантів Головного департаменту регіональної політики Адміністрації Президента України) та Нищука (міністр культури України), щоб вони просто публічно вибачилися за їхній «збій» у комунікації».

Поки що, за її словами, цього не сталося. На дзвінки Громадського в Міністерстві культури сьогодні не відповіли.

Пов`язані новини