УКРАЇНА

Прикордонники заборонили Саакашвілі в’їзд в Україну на 3 роки

21 лютого, 2018 20:26
УКРАЇНА/Прикордонники заборонили Саакашвілі в’їзд в Україну на 3 роки
Зберегти
Вигляд
Прикордонники заборонили лідеру «Руху нових сил», екс-президенту Грузії Міхеілу Саакашвілі в'їзд в Україну на 3 роки — до 13 лютого 2021 року.

Прикордонники заборонили лідеру «Руху нових сил», екс-президенту Грузії Міхеілу Саакашвілі в'їзд в Україну на 3 роки — до 13 лютого 2021 року.

Таку інформацію адвокати Саакашвілі отримали у відповідь на запит від першого заступника глави Державної прикордонної служби Василя Серватюк, передає «Інтерфакс-Україна».

Також це підтвердив у коментарі Громадському речник прикордонної служби Олег Слободян.

«Так. Підтверджую. Дійсно, командир Мостиського загону в межах повноважень прийняв таке рішення, враховуючи обставини порушення кордону М.Саакашвілі в вересні 2017 року та опираючись на відповідні рішення судів», — сказав Слободян.

Також відповідні документи опублікував у Facebook і сам Саакашвілі.

Адвокат політика Руслан Чорнолуцький заявив, що прикордонна служба вважає це рішення таким, що повністю відповідає вимогам чинного законодавства України.

У відповіді ДПСУ адвокатам йдеться про те, що 12 лютого було здійснено «реадмісію Саакашвілі за стандартною процедурою», оскільки він незаконно перебував на території України після рішень судів.

Чорнолуцький зазначив, що захист Саакашвілі вважає це рішення Держприкордонслужби незаконним і має намір його оскаржити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖСтатус Саакашвілі: що політик робитиме в Польщі та чи повернеться він в Україну?

12 лютого 2018 року Міхеіла Саакашвілі затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі за процедурою реадмісії.

Захисники подали позов про законність дій щодо реадмісії Саакашвілі. У коментарі Громадському адвокат Руслан Чорнолуцький пояснив, що формально Саакашвілі може повернутися до України в разі, якщо позов задовольнять і реадмісію визнають незаконною.

Крім того адвокат Саакашвілі подав заяву про викрадення політика.

ЧИТАЙТЕ: «Політ» Саакашвілі.

14 лютого Саакашвілі заявив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах.

ДИВІТЬСЯ: Саакашвіліада, яка завжди з тобою. Hromadske.doc

 

Пов`язані новини