Екс-керівництво «Приватбанку» перед націоналізацією вивело 110 мільярдів гривень на низку фіктивних компаній. Про це йдеться у розслідування програми «Схеми».

Екс-керівництво «Приватбанку» перед націоналізацією вивело 110 мільярдів гривень на низку фіктивних компаній.

Про це йдеться у розслідування програми «Схеми».

Повідомляється, що «ПриватБанк» провів реструктуризацію кредитного портфелю: заборгованість 170 попередніх позичальників була переведена на понад 30 нових, які стали винні банку понад 110 мільярдів гривень.

За допомогою Єдиного держреєстру юридичних осіб журналісти дізналися адреси реєстрації нових фірм, їхніх засновників та директорів, і вирушили до них. Однак, виявилося, що цих фірм фактично не існує.

Зокрема, фірма «Лекс грант», яка заборгувала «ПриватБанку» понад 4 мільярди гривень, зареєстрована у квартирі звичайного житлового будинку в Києві. Двері журналістам ніхто не відчинив. Сусідка розповіла, що давно нікого не бачила там. 

Відео: Youtube/ Радіо Свобода

До націоналізації «Приватбанку» його бенефіціарними власниками були олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, які прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. Вони відмовились коментувати зазначені у розслідуванні факти. 

Раніше голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники «Приватбанку» вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Нагадаємо, у грудні 2016 року «Приватбанк», 49,9% якого належали олігарху Ігорю Коломойському, був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами олігарха, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію «Приватбанку» через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: