Психологів залучатимуть до кримінальних проваджень за участю дітей через спеціальний Реєстр. Як долучитися?

У лютому цього року Міністерство юстиції України, Міністерство внутрішніх справ та Офіс Генерального прокурора підписали спільний наказ про пілотний проєкт щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участю дітей.
Щоб його реалізувати, Координаційний центр з надання правової допомоги створює Реєстр психологів. Фахівці працюватимуть над тим, щоб мінімізувати травмування дитини та уникнути повторного травмування під час розслідування справи. Потрапити до Реєстру можна, взявши участь у конкурсі. Для цього необхідно подати документи до 15 червня 2023 року через спеціальну вебсторінку.
Участь у конкурсі можуть брати психологи, які:
- мають вищу освіту за спеціальністю «Психологія»;
- мають високу мотивацію долучатися до захисту прав дитини;
- пройшли відповідне навчання (психологів, які подадуть документи, додатково поінформують про це).
Відібрані до реєстру психологи отримуватимуть супервізійну та інтервізійну підтримку.
На цьому етапі проєкту фахівців будуть залучати до кримінальних проваджень у Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Одеській, Чернігівській області та у місті Київ.
Послуги психологів, які долучатимуться до процесуальних дій за участі дітей через Реєстр, оплачуватимуться коштом міжнародної технічної допомоги.
Детальніше про участь у конкурсі можна дізнатись за посиланням, а з його етапами можна ознайомитися з допомогою інфографіки.
Створення Реєстру — спільна ініціатива Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, Офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції України, Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги та ГО «Всеукраїнський громадський Центр "Волонтер"», що підтримана Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Матеріал опубліковано на правах реклами.
- Поділитися: